auttakaa

Mistä löytyisi alumiinimaston teko-ohjeet??
Löytyykö www-sivuja aiheesta??

Kiitos!
2431
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Tarkoitatko maston tekemistä vai mastoprofiilin varustelua toimivaksi kokonaisuudeksi valitulle venetyypille.
Selvitä venetyyppi, pyydä ko veneen rikisuunnitelma. Mastolle tulevia heloja onkin sitten valittavissa useilta valmistajilta jokaisella omat ohjeensa.

Äänestä
  • oli ajatus tehdä alumiiniputkesta masto, vene on 6m pitkä lasikuituvalmiste.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


purjehtimaan! kirjoitti:

Mistä löytyisi alumiinimaston teko-ohjeet??
Löytyykö www-sivuja aiheesta??

Kiitos!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu