Avioero

2 vuotta

Kuka kertoisi, mitä mun kantsii tehdä. Kohta tulee 2 vuotta täyteen kun ollaan asuttu erillään ja laitan avioeron vireille. Olen tänä aikana ottanut visan käyttöluoton, pitääkö mun "tuhlata" ne rahat tililtä?

5

617

    Vastaukset 5

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • tap.

      ei kannata.
      mutat tietysti noilla tiedoilla ei voi pahemmin neuvoa,
      kun ei tiedä syytä,
      lapsia,
      miehen luotettavuuta.

      Voi vaan neuvoa, jos normaaleja olette, erotkaa sovussa.

    • on lihavaa riitaa parempi vaihtoehto

    • Jos ei oo avioehtoo, niin kummankin puolison varat, henkilökohtaiset ja yhteiset tilit sun muut lasketaan yhteen ja jaetaan osituksessa tasan. Samoin velat jaetaan puoliksi.
      Eli kannattaisi näillä näkymin pyrkiä hävittämään ns. omat henkilökohtaiset rahat ennen eron hakemista. Näinkö se menee ?

    • sopija

      Erottu on virallisesti kauan kauan sitten eikä vieläkään ositettu. Se on miten kukakin tekee, ei ole pakko, ainakaan heti. Ennen kuolemaa varmaan... :)

    • kertoo--

      kaiken.älykkyysosamääräsi lienee 0

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Törkeä petosepäily Suomussalmella

      Uutisoi maikkari. Uhrin nimiin on nostettu pankkilainaa, hänet on saatu sijoittamaan hevosiin ja ostamaan autoja. Ei ta
      Suomussalmi
      37
      1837
    2. Vieläkö se tarjous

      On voimassa?
      Ikävä
      90
      1025
    3. Kysymys miehille ...

      Kertokaapas miehet, että miksi monille miehille on niin hirveän tärkeää määritellä mitä mies saa tehdä ja mitä ei ja mil
      Sinkut
      291
      872
    4. Ttp:llä kuontalot ojennukseen

      Ttp n yrittäjä ilmoitti facessa, että ttp: n tiloihin tulee lokakuun eka vkl parturi. Se tulee parturoimaan vähävaraiste
      Haapavesi
      75
      800
    5. Poliisi etälamautti, sitten pahoinpiteli

      Vaikeasti kehitysvammaisen niin vakavasti että kuoli pian sairaalassa. Ei osannut kehitysvammainen heti noudattaa polii
      Maailman menoa
      286
      778
    6. Itsensäpaljastelija

      Mikä juttu tämä nyt on. Ulkomaalainen ahdistelee naisia simpsiöllä Ei pysty lukea Lapuansanomista juttua loppuun asti. O
      Lapua
      48
      772
    7. Hyvää yötä.....M

      Miten me edettäs...............
      Ikävä
      69
      704
    8. Mikä sua vaivaa

      @?
      Ikävä
      90
      655
    9. Mies, olen pahoillani kun olen kuvitellut

      Että pitäisit minusta. En sitä mistään tähdistä kuitenkaan lukenut, mulle vaan tuli jostain semmoinen tunne, kun itse ty
      Ikävä
      63
      632
    10. Oot kaunis ja fiksu

      Ja pidän susta kovasti. Tiiäppä se.
      Ikävä
      33
      603
    Aihe