Tekeekö mitään? Ei ole kokemusta noista sähkönaulaimista, Metabolla olisi ainakin jotakin. Tarvetta olisi 1.2 mm:n nauloja ampuvalle viimeistelynaulaimelle asennustöissä. Käyttöä ei paljoa ole mutta säännöllisesti kuitenkin saa jonkin naulan ampua, joten kompuran, pyssyn ja letkun kuljettaminen aina mukana tuntuu turhalta.
Sähköviimeistelynaulaimet...
..................
3878
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
metabon naulaimella tehdä saunan kattoa. Yritykseksi jäi... Jälki huonoa, iskuvoima olematon ja vaihteleva. Vuokrasin sitten pasloden impulssinaulaimen ja homma alkoi sujua.
akkukäyttöistä viimeistely naulainta.
Minulla on ollut pari vuotta käytössä Sencon AF25 naulain ja olen kyllä erittäin tyytyväinen kyseiseen laitteeseen. Ampuu hyvin pidemmätkin naulat ja jälki todella siisti, akku kestäämelko kauan ja kun paketissa on kaksi akkua niin ei tarvi tyhjänpanttina seisoskella. Tuota mallia ei taida olla enää myynissä, mutaa pari uudempaa ainakin löytyy.
http://www.mechelin-company.fi/tuotteet/index.php?group=00000062&mag_nr=5
Dewaltin akkuviimeistelynaulain,tein juuri kylppärin ja makuuhuoneen katot ja pelaa erinomaisesti,naulat 1,6mm,ampuu erittäin hyvin ja akku kestää aika pitkään,hyvä laite!