onnea nimipäiväsankareille.
Kesä on kauneimmillaan, nautitaan siitä.
Aurinkoista Juhanin päivää
9
568
Vastaukset
- juuri
tekstiviestinä nimpparionnittelut. Mukavaa Juhaninpäivää kaikille muillekin:D
- kuokkis*
jos niinkuin ennen vietettäis ...sekin piti sörkkiä uudelle paikalle
- nainen ................
kuokkis* kirjoitti:
jos niinkuin ennen vietettäis ...sekin piti sörkkiä uudelle paikalle
Meidän on vain muututtava mukana, ei auta mikään.
kuokkis* kirjoitti:
jos niinkuin ennen vietettäis ...sekin piti sörkkiä uudelle paikalle
että aatto olisi ollut eilen, Aaton päivänä ja juhannuspäivä tänään, Jussin päivänä.
- näin:D
Tellastiina kirjoitti:
että aatto olisi ollut eilen, Aaton päivänä ja juhannuspäivä tänään, Jussin päivänä.
Jossain vaiheessa edustajamme päättivät, että juhannusta vietetään Juhaninpäivää lähimpänä olevana lauantaina. Ihan hyvä sinänsä, tulee mukava pidennetty viikonloppu kesän huippukohtaan. Enpä pistäis vastaan vaikka joulukin laitettaisiin saman kaavan mukaan: aatto keskiviikkona jne.
näin:D kirjoitti:
Jossain vaiheessa edustajamme päättivät, että juhannusta vietetään Juhaninpäivää lähimpänä olevana lauantaina. Ihan hyvä sinänsä, tulee mukava pidennetty viikonloppu kesän huippukohtaan. Enpä pistäis vastaan vaikka joulukin laitettaisiin saman kaavan mukaan: aatto keskiviikkona jne.
en minä kyllä tykkäisi niin monesta pyhästä peräkkäin! Paras on mielestäni,kun jouluaatto on lauantaina!
- totta kai ................
Minä ajattelin hypätä tänään paattiin Helsingin Kauppatorilta ja lähteä ns. ruokaristeilylle (aikani kuluksi).Ihan yksin lähden, kaikki tuttavat on mökeillänsä Juhannuksen vietossa vielä.
Mutta nauttia täytyy ja siellä on ihmisiä ympärillä, ainakin Aasiasta tulleita turisteja. Eilen olin hetken Kappelin terassilla elämänmenoa katselemassa ja tuntuipa, että kaikki Helsingissä olevat ihmiset olivat siellä Espalla, eipä tarvinnut olla ainakaan yksin.
Hyvää kesäpäivää kaikille ....................
*nainen* Mukava ja aurinkoinen päivä on minullakin.
- enkelitrio
Onha tääki kyl kivaa,ku ilosest sattaa maaha asti.
Tääl Turus! Söpöö tommone lämmi kesäsare o.Vähä nolona kuuntelen ropinaa,ku just kastelin kukei.
:)
Kivaa Jussinpäivää vaa kaikil !
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nyt tuli Suomen somaleista todella ikävää faktaa
sillä osa somalivanhemmista lähettää lapsiaan kotimaahansa kurinpitolaitoksiin, joissa heitä pahoinpidellään. Illan MOT3253825Häirintäkohun keskellä olevalta kansanedustajalta Jani Kokolta (sd) rajua tekstiä somessa.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011772322.html Ajaakohan tämä SDP:n kansanedustaja Jani Kokko oikein täysillä valoi1283560Kommentti: oikeuslaitos korvattava SDP:n johdolla
Näkisin että Suomessa tuomiovalta pitäisi olla demareiden johtoportaalla. Koska porvarimedia säestettynä persujen kirku42250- 1121674
Huono päivä
Tänään on ollut tosi raskas päivä töissä. Tekis mieli itkeä ja huutaa. En jaksa just nyt mitään. Minä niin haluaisin ja181568Typeryyttä
Se on kummallista, kun kaksi ihmistä tuntee selittämätöntä vetoa toisiinsa, mutta eivät vain pääse toistensa luokse. Mik1241309Martina mukana erikoisjoukossa
Huippurankka Erikoisjoukot-ohjelma jatkuu, Martina mukana. Kerrankin Martinalle hyvä ohjelma, hänellä on voimaa, sisua j136927Lindtman haluaa leikata Kela-korvauksista...oho!
Antti Lindtman sanoo Kauppalehdessä, että vuodesta 2028 voi tulla erittäin hankala, mikäli nykyinen hallitus ei tee riit99880Häneen rakastuminen oli sellaista
että aina uskoi ja luotti että kyllä tästä vielä edetään jotenkin. Se olikin vain rakastuneen toiveajattelua kaikki. Ta79835- 86751