cha amissa käyneet

miten on oletteko käärmeitä siellä tavannut ja jos olet niin missä
3847
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

täälläkin, loppukesästä ollaan lähdössä. Kokemuksista olis kiva kuulla.

Äänestä

Aurinkomatkojen matka, Holelli Regency Wing kylppärin peilikaapissa oli käärme v. 2001 huhtikuussa. Ei vaarallinen, näin minulle todettiin, vaikka mistäs sen tietää, mutta inhottava tunne ainakin oli ja on sitä edelleen - ajatella, että kylppärissä aamutuimaan käärme. Aina tulee mieleen ulkomailla kylppärin mennessä. Tosin en ole aiemmin enkä sen koommin samaa kokenut, käärmeitä kyllä nähnyt, Hua Hinissa viime tammikuussa 4 m Boa meni kadun yli. Silmät auki ja onnea matkaan. Molempia aina matkalla tarvitaan.

Äänestä

Siellä käärmeitäkin on näkynyt, esim sellainen kelta/musta nimeä en tiedä palmun oksilla roikkui. Lisäksi sellainen iso lisko tuli hotellin pihalle aamulla, mutta vartia hätyytteli sen pois. Mutta kaikesta huolimatta nautimme siellä olosta koko 2 viikkoa, toki välillä kävimme Hua-Hin:issa ostoksilla.
Rantakaupiaat olivat tosi mukavia ja hierojat hyviä. Rauhallinen hyvä paikka, aamupala oli tosi hyvä, sillä pärjäsi iltaan asti, suosittelen.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


niina64 kirjoitti:

miten on oletteko käärmeitä siellä tavannut ja jos olet niin missä

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu