Mönkijän sisäänajo

Ostin Honda 420 työmönkijäksi. Ohjekirja on vielä saamatta. Paljonkohan on suositeltu sisäänajon määräksi vai onko sellaista ollenkaan Hondassa?

Olen ajellut maltillisesti metsässä ilman kuormaa. Tuntuu hyvältä peliltä. Pelkällä takavedolla menee ilman kuormaa mistä vain. Kaipa se tukkikuorma tarvii jo nelivetoa.
87740
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

ostanut 4-vetomönkkärin, jos sellaista tarvitset. Vai meinaatko ajella sormet jarrulla puukuorman kanssa? No, meneehän se niinkin, mutta oikealla 4-vetoisella ei tarvitse pelleillä.

Äänestä
  • Tarkoitin vain ettei tarvinnut nelivetoa laittaa päälle. Yllätyin kuinka hyvin menee ilmankin.

    Äänestä

  • Mönkijöissä on kytkimellä vaihdettavissa vetoisuus ja kysyjän tekstistä kyllä käy ilmi ettei ole vielä kokeillut 4-vedolla ajaa, että mitä jos lukisit mikä oli kysymys äläkä takerru epä olennaisiin asioihin.

    Äänestä

  • UPDATE_7922132 kirjoitti:

    Mönkijöissä on kytkimellä vaihdettavissa vetoisuus ja kysyjän tekstistä kyllä käy ilmi ettei ole vielä kokeillut 4-vedolla ajaa, että mitä jos lukisit mikä oli kysymys äläkä takerru epä olennaisiin asioihin.

    olikin, että jos meinaa 4-vedolla ajaa, niin olisi pitänyt ostaa joku merkki. Vai onko hondalla 4-vetomallejakin?

    Äänestä

on polaris 500 ja sillä on sisään ajo on 10h että kai ne aika samoissa kulkee vois ainakin kuvitella.

Äänestä
  • ei ainakaan mulla..meni vetari ja rupes roiskaa kannesta öljyä..Vittu kun menin ansaan ja vaihdoin 4000km ajetun linhain tohon..

    Äänestä

mukaan 25km mallilla TRX420FE

Äänestä

Siis missä ihmeessä pystyn suorittamaan sisäänajon? Meillä ei ole kuin pieni talli ja jos siellä ajelee vähänkin aikaa, niin kitkuun kuolee! Missä te sen olette tehneet?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Jukolan jussi kirjoitti:

Ostin Honda 420 työmönkijäksi. Ohjekirja on vielä saamatta. Paljonkohan on suositeltu sisäänajon määräksi vai onko sellaista ollenkaan Hondassa?

Olen ajellut maltillisesti metsässä ilman kuormaa. Tuntuu hyvältä peliltä. Pelkällä takavedolla menee ilman kuormaa mistä vain. Kaipa se tukkikuorma tarvii jo nelivetoa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu