tosihan se on,et oli joulu,juhannus tai joku muu juhla niin viina virtaa,suomalainen ei pysty olla vapaalla ilman kaljaa tai viinaa.heti kun on enempi vapaata haetaan kaljakoreja ja kiireenvilkkaan viinakauppaan.
kaikki juhlat ryyppyjuhlia
6
953
Vastaukset
- jouluna.
Eipä muuten oo tapana jouluna ryypätä! Juhannus, vappu ja festarit on sitten asia erikseen.
Joulu on perhejuhla ainaki meillä, ei ryyppyjuhla. Näin se on aina ollu ja tulee olemaan.- muut ottaa
jouluna on niin monta vapaapäivää, että vilkaise tilastoja. Jouluna ihmiset juovat ja rankasti. Katsos joillakin on niin rankkaa olla läheisten seurassa, että pitää tarttua pulloon. Surullista.
- karttuessa
muut ottaa kirjoitti:
jouluna on niin monta vapaapäivää, että vilkaise tilastoja. Jouluna ihmiset juovat ja rankasti. Katsos joillakin on niin rankkaa olla läheisten seurassa, että pitää tarttua pulloon. Surullista.
olen huomannut että "pakkojuhlat" kuten vappu tai juhannus kiinnostavat aina vain vähemmän. Mitä v****n järkeä on lähteä sekoilemaan itsensä tavalla syyntakeettomien sekaan ahtaisiin, korotetuilla hinnoilla varustettuihin anniskelutiloihin tai -tilaisuuksiin? Lasinsirpaleita, kusta ja oksennusta on puoleen sääreen kun kahlaat taksiasemalle sammuneita väistellen. Jonotat sitä hikistä nakkia tunnin ja taksia toisen tunnin. Lopuksi joudut vielä todennäköisesti kouluttaan sitä jonon öykkäriä joka yrittää puristella seuralaistasi perseestä tai ainakin kuuntelemaan jonkun itsellesi vieraan ikäneidon tilitystä munilleen menneestä avioliitosta ( pyhäpaita repeää molemmissa tapauksissa).
- ryyppäävä rypsiöljy
tällästä se on täällä suomessa!
- vitussa
sitä ny viinaa tarvii olla !!!
te,jotka haluatte juoda aina kun on mahdollista,siitä vaan!kankkusen ja morkun saa kaupan päälle,Itse olen juonu aikoinaan rankasti,tiedän mitä se on,nyt en ota piskuakaan,oli mikä juhla tahansa,raha säästyy,pää säästyy,maksa säästyy,kaverit ei kärsi,yhteiskunta ei kärsi,poliisia en vaivaa,sairaalaa en vaivaa,naapuria en valvota,akkaa en lyö,lapset tykkää,muistaa eilisen,jne,jne.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 2011631
Voisin jopa maksaa että saisin nähdä sut mies
Miten helvetissä joku voi olla tollanen kotihiiri. Edes mä en ole noin paha ku sä! Miten sua voi ikinä edes nähdä ?581061Anteeksipyynnöstä
Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän140964- 85922
- 61916
Tumman vihreä mercedes
Mikä se on tuo kylää ympäri ajava vihreä mercedes, takakontti tärisee kuin hullu ja välillä kylän juoppojakin kuskailee,11810Martinan tarve valehdella.
Miksiköhän Martina valehtelee niin paljon,onko hän tietoinen siitä että valheistaan jää useimmiten kiinni? Esimerkkinä t268795Miksi tällainen pelottaa ja aiheuttaa joillakin ärtymystä?
"Sitoudun ystävien ja kollegoiden kanssa puuttumaan seksistisiin vitseihin ja vähättelyyn. Sanon ääneen, kun jokin ei ol75765Olisitko oikeasti valmis rikkomaan
Perheesi? En haluaisi sitä, mutta ne on teidän välisiä asioita. Voin olla sinulle vain kaverikin… ei paineita. Minä kesk61732Stubb munasi - Suomessa kuuluu liputtaa Suomen lipulla
Presidentinlinnan ja Mäntyniemen salkoihin nostettiin sateenkaariliput lauantaina. Suurin osa kansasta ei varmasti pidä342731