Matkalle joulukuussa

Reppureissaaja...

Nyt on sitten liput varattu ja lähtö edessä jouluaattona. Vietämme kaksi viikkoa Sansibarilla ja olisi kiva kuulla muiden matkakokemuksia ja -vinkkejä. Varaamme majoituksen etukäteen vain muutamaksi ensimmäiseksi yöksi ja kenties uudeksi vuodeksi jotain hieman "hienompaa", loput vasta sitten paikan päällä. Tarkoituksena kierrellä saarta ja katsella paikkoja omaan tahtiin, mikä nyt sitten tuntuukaan sopivalta.

3

1106

    Vastaukset 3

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • hotellia

      on niin sesonkiaikaa että varaisin kyllä kaikki hotellit etukäteen... vaikea löytää ok tasoista hotellia joulu-uusivuosiaikaan,siis vapaita huoneita..

      • sesonki

        Olen myös minä, jo kolmatta kertaa, lähdössä Sansibarille samoihin aikoihin. Suosittelen lämpimästi majoituksen varaamista etukäteen koko ajaksi, varmuuden varaksi. Sansibarilla on tuohon aikaan todella high season ja majoitukset ovat kiven alla. Paikan päällä voi sitten muuttaa suunnitelmia jos siltä näyttää, että katto löytyy pään päälle vielä sieltäkin käsin.


      • neuvoista!
        sesonki kirjoitti:

        Olen myös minä, jo kolmatta kertaa, lähdössä Sansibarille samoihin aikoihin. Suosittelen lämpimästi majoituksen varaamista etukäteen koko ajaksi, varmuuden varaksi. Sansibarilla on tuohon aikaan todella high season ja majoitukset ovat kiven alla. Paikan päällä voi sitten muuttaa suunnitelmia jos siltä näyttää, että katto löytyy pään päälle vielä sieltäkin käsin.

        Kummallekin! Näyttää siltä, että majoitukset tulee joka tapauksessa varattua jo etukäteen. Nyt on hoidettu jo viikon majoitus Uuden Vuoden ympärille, ja sitten olisi vielä neljä yötä ennen ja jälkeen ratkottavana. Kun olet kerran paikassa useampaankin kertaan reissannut, niin osaatko antaa hyviä vinkkejä kohtuuhintaisesta majoituksesta? Tai vastaavasti neuvoa välttämään tiettyjä paikkoja... ;) Kokemus kun on aina monin verroin nettitietoa parempaa!


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä mieltä olet?

      Miehestä jolla ei ole yhtään kaveria, ei facebookissa eikä livenä ja hän harrasta ja tekee kaiken yksin. Onko vähän outo
      Ikävä
      203
      2157
    2. Muistakaa pojat tämä.

      Mies joka haluaa naisen, löytää keinon. Ei epäröi eikä hämmennä. Tekee kaiken eteenne.
      Ikävä
      159
      1439
    3. Muhun rakastuu kaikki naiset, mut mä en rakastu niihin

      Mun vaatimustaso on 10+ Mut mua tavottelee 7+ naiset
      Ikävä
      227
      1071
    4. Oletko päättänyt

      Että luovutat minun suhteeni
      Ikävä
      71
      927
    5. 58
      908
    6. Mikä sua mies vaivaa?

      Siis oikeasti.
      Ikävä
      47
      833
    7. Pahoin pelkään nainen

      että pidät minua epäempaattisena, itsekeskeisenä, narsistisena ja kylmänä ihmisenä. Oletko koskaan ajatellut, että minus
      Ikävä
      72
      831
    8. 93
      787
    9. Martina avaa suhdettaan

      IL 22.7: Martina avaa suhdettaan nuoreen Muhikseen. Nyt on jo vakavaa, on käyty syömässä Itä-Helsingissä. Onkohan muutt
      Kotimaiset julkkisjuorut
      200
      697
    10. Hyvinvointitalo, mitä sanoo Korkein hallinto-oikeus . Mikä on kansalaisten oikeusturva?!

      Onpa mielenkiintoisessa vaiheessa Pyhäjärven hyvinvointitalon kohalo; Saako rakentaa, vai eikö? Kaupungin tekninen johta
      Pyhäjärvi
      110
      697
    Aihe