saako konsertissa ottaa valokuvia?!
jos otan kameran mukaan voidaanko se takavarikoida?
Kamera mukaan?
9
2505
Vastaukset
- ihmettelen minäkin
eli konserttilipussa lukee että kameraa ei saa olla mukana - ei voi olla totta?! Mitä h****ttiä minä sitten konsertissa teen jos ei sieltä saa edes valokuvia napsia muistoksi!?
Aika älytön käytäntö, enkä usko moiseen lainkaan, ja haluaisin olla sen verran kapinallinen että ottaisin kameran mukaan, mutta en kuitenkaan halua sitä mihinkään takavarikkoonkaan ikiajoiksi menettää... Kuinka tarkkoja siis tuon kamerakieltokäytännön suhteen ollaan, ja mitkä ovat mahdolliset sanktiot uppiniskaisuudesta?? - se että
eihän kuitenkaan kännyköiden viemistä konserttisaliin (kai??) voida kieltää, ja nykyisinhän kännyköissäkin on erinomaisia kameroita joten... Ellei sitten totaalista kännykkäkieltoa ole, niin mielestäni aika mahdotonta on käytännössä toteuttaa kuvaamisenkaan kieltämistä kokonaan!
- Anttilan pantti
Kamerakielto tarkoittaa ammattimaisia, pitkällä putkella varustettuja järjestelmäkameroita.
Eli tavalliset digi- ja filmikamerat, joilla napsitaan lähinnä tunnearvokuvia, ovat sallittuja.- Bronson5150
onko varma tieto että voi ottaa tavallisen kameran? en haluaisi pettyä paikan päällä jos kamera viedäänkin pois...
- kun ei erottele
noita kameroita.
Jos jäät kiinni, maksat sakot, tekijänoikeusmaksut ja menetät kamerasi.
Näin se laki kertoo asiasta ja onhan se tosiaan mainittu lipussa kielletyksi .
Lipun ostaessasi olet hyväksynyt nuo ehdot, etkä voi vedota tietämättömyyteesi. - .........
kun ei erottele kirjoitti:
noita kameroita.
Jos jäät kiinni, maksat sakot, tekijänoikeusmaksut ja menetät kamerasi.
Näin se laki kertoo asiasta ja onhan se tosiaan mainittu lipussa kielletyksi .
Lipun ostaessasi olet hyväksynyt nuo ehdot, etkä voi vedota tietämättömyyteesi.ei sinne digikameroitakaan saa viedä. koskus hartwallilta järkkärit tulivat heittämään yhden kuvaajan ulos koko keikalta, ja se oli katsomossa aika syrjässä. ei ne kännyköille kyllä voi mitään.
- pettynyt!!
......... kirjoitti:
ei sinne digikameroitakaan saa viedä. koskus hartwallilta järkkärit tulivat heittämään yhden kuvaajan ulos koko keikalta, ja se oli katsomossa aika syrjässä. ei ne kännyköille kyllä voi mitään.
Saako Hartwall Areenalle tuoda kameroita?
Yleensä amatöörikamerat ovat sallittuja, eli tarkoittaen kännykkäkameroita. Mutta kuvaminen konserteissa on kielletty tiukasti. Kaikkein parasta on jättää kaikki kamerat kotiin niin säästyy ongelmilta ja jonottamisilta. Kaikki kuvaamis- ja lehdistö asiat pitää aina selvittää tapahtuman järjestäjän kanssa erikseen ja ottaa yhteyttä heihin..
http://www.hartwall-areena.com/fi/index.php?id=157
- kamera pois
otettiinko keltään aerosmithin konsertissa kameraa pois?
- siellä
mun kaveril oli kamera se joutu viemään sen narikkaan makso 2e. mut sai kyl tietty sen keikan jälkee takas mut jos se ei ois ite sitä niille sanonnu nii ei ne varmaa sitä ois huomannu...
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 73883
Miltä se tuntuu
Miltä se tuntuu havahtua, että on ollut ihmistä kohtaan, joka on rakastanut ja varjellut, täysi m*lkku? Vai havahtuuko s104748- 43631
- 36623
- 47613
- 30601
- 40595
- 50560
Mitä se olisi
Jos sinä mies saisit sanoa kaivatullesi mitä vain juuri nyt. Ilman mitään seuraamuksia yms. Niin mitä sanoisit?34557- 37496