Ihme juttu

allergikko

Viime keväänä mulla oli oireet todella, todella lievät. Oon siis allerginen koivulle. Joskus pienenä ja pari vuotta sitten oli paljon pahemmat oireet. Miten muilla koivuallergikoilla meni kevät?

2

530

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • bujakasa1

      hyvin meni. Lehtivihreä tuli ja toivottavasti poistuu kohta.

    • erilainen.

      Joka vuosi on erilainen siitepölyallergioiden suhteen (Olen allerginen vaikka mille). Koivun suhteen viime vuosi oli kamala. Ilmassa oli jopa 2000-kertaisia annoksi normaaliin vuosiin verrattuna. Satelliittikuvissa näkyi kuinka koko Pohjois-Euroopan päällä leijui kellertävä siitepölypilvi. Tämä kevät oli helppo homma viime kevääseen verrattuna.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Veroaste on Suomessa viitisen prosenttiyksikköä liian matala

      Veropohjaa on rapautettu käytännössä koko kulunut vuosituhat, jonka vuoksi valtion menoja on jouduttu rahoittamaan velka
      Maailman menoa
      88
      2513
    2. Tiedän satavarmasti ettet tule koskaan

      Uskaltamaan mitään. Ei me tulla edes näkemään koskaan.
      Ikävä
      67
      1455
    3. Kyläkauppias ajoi kännissä töistä kotiin

      Ei edes kallis auto estä humalassa ajamista, vaikka luulisi alkolukko olevan sellaisessa jo vakiovarusteena. https://ww
      Maailman menoa
      84
      1388
    4. EU komissio - EU-elpymisrahoja voidaan käyttää TILAPÄISESTI väärin!

      Espanja ohjasi miljardeja euroja – Nyt EU-komissio teki yllättävän paljastuksen Skandaaliksi noussut Espanjan EU-rahoje
      Maailman menoa
      11
      1202
    5. Miks me oikein

      Rakastuttiin vaikka kaikki on mahdotonta?
      Ikävä
      81
      923
    6. Kiitos upeasta palvelusta kukkamyyjä

      Kiitos sinulle upea kaunis kukkamyyjä Kuhmon torilla 🌹 Upea iloinen asenteesi ja kaunis hymysi pelasti päiväni ❤️ Jäi
      Kuhmo
      19
      910
    7. Miehet trikoissaan

      On se kauhian näkköistä, kun miehet tiukossa trikkoissa juoksentelloo ja mulukku paestaa trikkoijjen läpi. Kahtokkee pe
      Suomussalmi
      34
      785
    8. Ratikka Turkuun

      Ei hyvä. Ja syy on siinä , kukaan ei osaa suunnitella oikeaa reittiä. Pitää huomioide, kiskoja sijaintia ei voi muutta
      Turku
      102
      781
    9. Nainen, mikset lähetä

      miehelle viestiä? Tiedän, että sulla on asiaa ja kysyttävää.
      Ikävä
      54
      773
    10. Rakastan sinua

      Yhä.
      Ikävä
      30
      706
    Aihe