suositelkaa minkä valitsen

Etsin moposcooteria käyttöön jossa ajetaan hiekkaa yhtä paljon kun asfaltia.Pyörän pitäisi olla rekisteröity kahdelle koska sillä tulllaan ajamaan paljon kaksi pällä.Näin ollen vääntöä,kantavuutta ja kokoakin isolle kuskille pitäisi olla paljon.Nelitahtisuus levyjarrut ja variaatori veto olisi myös mieleen.Löytyykö tällaista kesäpeliä alle tonniin?
Kiitos
3540
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

marketeista löytyy kyllä niitä surkeimpia kiinalaisia skoottereita huiziin 600 euron hintaan... ota huomioon että laatu on sen mukaista
ja vääntöä nuissa ei ole kummoisesti. vaikka esim san romu on rekisteröity kahelle, on se niin pieni että itsellä ei mahu jalat kyytiin yksin ajaessakaan... olen noin 170 cm pitkä
sen sanon, että halpisskoduissa jouset väsyvät helposti kun ajetaan paljon kaksistaan

Äänestä

Jep jos aikoo ostaa mopon niin kannattaa panostaa siihen miten merkkiin jos ajaa kauan. Näinhän se on että kakstahdit kiihtyy vähän nopeemmin, mut ne sit taas kuluttaa enemmän. Ite ostin Fuden viime kesänä, ei ole mitään vikaa ollut. Hinta tais olla 899€ Mä ihmettelen miks kaikki aina haukkuu Fude-skoottereita vaikka useimmilla ei oo omakohtasia kokemuksia niistä. Nojoo. Mun mielestä mul on sellanen muistikuva et kaikki mopot mitä nykyään markkinoille tuodaan on kahelle ihmiselle rekisteröityjä.. Kaikissa skottereissa on variaattori, joten ne on automaattivaihteisia. Mun mopossa on 2.6kW ja se on ollut ihan tarpeeksi. Kulkee sen reilu 50km/h vakiona, ei jää ylämäkiin. Mutta joo, kannattaa katella vaikka myllymäen nettikaupasta noita, sieltä tilasin itsekkin ja ne toimitti sen viikon sisällä kotipihalle. JOs aiot hiekalla myös ajella, ni kannattaa kattoo sellanen mis on sit vähän isommat renkaat. http://www.myllymaki.fi/PublishedService?file=&pageID=3&action=view&groupID=358&OpenGroups=358 Siinä osoite.

Äänestä
  • KYMCO, KAIKKI MALLIT MELKEIN OVAT NELITAHTISIA, EI MITÄÄN KIINALAISIA KUTEN ESIM MM: SOLIKAT,FUDET,
    HELKAMAT,YINGYING. KYMCO ON TAIWANILAIS MERKKI, JA SE ON VALMISTANUT ENNEN HONDALLE OSIA MOOTTORIPYÖRIIN, JOTEN SUOSITTELEN KYMCOA!!!!!!!!!!

    NIM: KYMCO AGILITYN OMISTAJA!

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


kakstahti haisee kirjoitti:

Etsin moposcooteria käyttöön jossa ajetaan hiekkaa yhtä paljon kun asfaltia.Pyörän pitäisi olla rekisteröity kahdelle koska sillä tulllaan ajamaan paljon kaksi pällä.Näin ollen vääntöä,kantavuutta ja kokoakin isolle kuskille pitäisi olla paljon.Nelitahtisuus levyjarrut ja variaatori veto olisi myös mieleen.Löytyykö tällaista kesäpeliä alle tonniin?
Kiitos

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu