Mulla on ollut elämässä aika rankkoja kokemuksia lähes jatkuvasti...en mielestäni stressaa ,mutta kait sitten stressaan.Koska mulla on mitä käsittämättömämpiä oireita...on tutkittu ja tutkittu epäilty lähes mitä vaan vakavaa.Ei vain löydy vikaa.Silti on oireita ihan invalisointiin asti.Käsittämätöntä.Nyt olen ajatellut voisko olla stressin tepposia..eikö se kalua elimistöä kun "ebola"virus.Vaikka itse en myönnä olevani niin stressaantunut.Mutta olen tosiaan kokenut kaikenlaista kamalaa koko elämäni ajan.nyt kysynkin mikä auttais ja onko jotain pillereitä tai joka antais vahvuutta ,nostaisi kipukynnystä.Tuntuu että olen kestävä ja kynnys on korkea,mutta nyt pähkäilin ,josko onkin matala ja siksi tunnen kipuja ,pistelyjä ,tynnottomuutta,väsymystä,pahoinvointia yms.neurologista.
heips !
stressikö
1266
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 1
Vanhimmat
menneisyyttäsi. Esim. alkamalla päiväkirjan kirjottaminen.
Uskotko, miten se voikaan tuoda itselle selkiyttä .
Kirjoittaessa vaikka kuinka ikävistä muistoista, saa kirjoittaminen kaiken tapahtuneen jotenkin ymmärrettävämpään muotoon. Kirjoittaessa kaikki ikävä purkautuu omasta sydämestä paperille ja samalla vähän heikkenee.
samalla oma keho rentoutuu eikä tule kuunneltua kaikenlaisia nipistyksiä sunmuita.
Tai sitten voit hakeutua keskusteluterapiaan ammattiauttajan luo. Tärkeintä, että oma menneisyys tulee jotenkin käsiteltyä. Olosi saattas korjaantua.