Haluaisin.....

KisuLove

..Opettaa hiireni agilityyn! Miten vois alotella.
Oon pikkusen alotellu jo laittamalla 4 cm paksun köydenpätkän keppejen väliin, mutta hiiri kulkee sen selkä maahan päin ja kipittää sen ylösalaisin :) Kertokaa agilityseuroista ja esteistä, jos voitte. Kiitoksia etukäteen.
T. mä, KisuLove

1

385

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • RossossaHiiru :)

      Joo, iha hyvä, toi sun alottelus. Mut ei hiirtä kannatta vaa yhtäkkii sujauttaa nuoralle, joka on vielä ohut, niin se voi säikähtää tosi pahasti semmoista. Aloittele pikkuisen. Eli jos hiiri haluaa alas, hapuilemalla..ym. Niin Kannattaa vaan ottaa hiiri pois. Se olisi sama asia kuin että sut sujautetaan langalle. JA VIEL KORKEELLE!
      eli kannattaa alotella niil muilla esteillä, esim keinulaudalla, tikkailla... Niillä. Lanka on vähä huono. Riihimäellä on yksi agilityseura. Hintoi en tie, mut yks kamu vie siellä omii lemmikkei ( kanei, koirii, rottii ) Ja kyl siel hiiriikii saa kai. Mut tos oli vähä vinkkei, lisää voit ettii laittamalla googleen: hiiri agility, tai muuta semmoista. Toivottavasti oli apua.

      T. RossossaHiiru :)

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Oletko kertonut jo muille tunteistasi?

      Ystävillesi esimerkiksi? Minä en ole vielä kertonut kenellekään tästä meidän jutusta.
      Ikävä
      77
      4572
    2. Kesä, kesä!

      Veikkaan, ettet juuri nyt ikävöi minua, ehket enää koskaan? Näkemättömyys on laimentanut tunteet, ja katselet iloisena k
      Tunteet
      12
      2677
    3. Olisin ottanut sinusta akan itselleni

      Mutta olitkin aika itsepäinen ja hankala luonne.
      Ikävä
      177
      1789
    4. Miksi sanotaan että Suomella on suuri armeija, tykistö jne.

      Asioita tarkemmin seuranneet tietävät että tuolla Ukrainassa palaa kuukaudessa sen verran mitä Suomella on kokonaisuudes
      Maailman menoa
      261
      1610
    5. Ei sua pysty unohtamaan

      Ei vaan yksinkertaisesti pysty
      Ikävä
      124
      1490
    6. Pitikö mennä rakastumaan

      Oi kyllä, kyllä piti. Kiitos vaan sulle mies! Todella kiitän..
      Ikävä
      122
      1357
    7. Shokki! Suuri seikkailu -kisassa todellinen jättiyllätys - Tämä muutos järkyttää varmasti monia!

      No nyt on kyllä aikamoinen ylläri, peli todellakin kovenee…! Lue lisää: https://www.suomi24.fi/viihde/shokki-suuri-seik
      Viihde ja kulttuuri
      9
      1297
    8. Miksi nuori ottaa hatkat? Rajut seuraukset: seksuaalinen hyväksikäyttö, väkivalta, huumeet...

      Lastensuojelu on kriisissä ja nuorten ongelmat kasvussa Suomessa. Hatkaaminen tarkoittaa nuoren luvatta poistumista omil
      Maailman menoa
      73
      1291
    9. Mitä tai ketä kaivattusi

      muistuttaa?
      Ikävä
      76
      1262
    10. Hei, huomenta komistus

      Yllättääkö, että olet heti mielessä. Mukavaa päivää upea ❤️
      Ikävä
      35
      1006
    Aihe