Paljonko olette maksaneet viikon

Itse sain matkan 510e hintaan. Hyvä tuuri kävi :)
235465
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 23

Vanhimmat

:)-

Äänestä
  • Aamulla kentältä kysyimme. Illalla lähdimme. 145E

    Äänestä

384€/hlö/vko

Äänestä
  • take off 474€/hlö/2 vko

    Äänestä

  • minä vaan kirjoitti:

    take off 474€/hlö/2 vko

    Äkkilähtö 160 e. 3tähden hotelli, joten kävi hyvä tuuri.

    Äänestä

  • hinta kirjoitti:

    Äkkilähtö 160 e. 3tähden hotelli, joten kävi hyvä tuuri.

    Mistä te näitä oikein löydätte. Netistä vai soitteletteko matkatoimistoon? Ikinä en ole vielä varannut ulkomaan matkaa ja jos tuohon hintaan bulgariaan pääsee viikoksi niin jätän kyllä suunnittelemani autoloman lappiin tekemätää!

    Äänestä

  • toimin kirjoitti:

    Mistä te näitä oikein löydätte. Netistä vai soitteletteko matkatoimistoon? Ikinä en ole vielä varannut ulkomaan matkaa ja jos tuohon hintaan bulgariaan pääsee viikoksi niin jätän kyllä suunnittelemani autoloman lappiin tekemätää!

    Netistä kannattaa seurata eri matkatoimistojen äkkilähtöjä. Take Off on muutenkin halpa ja uusi matkatoimisto. Itse varasin sitä kautta alle 400€ matkan jo kuukausia sitten. Ja kuten jo joku tossa kirjoittikin niin lentokentälle soittelemalla saattaa saada vielä viimehetken paikkoja, tosin en tiedä sisältääkö ne hotellia.

    Äänestä

pääsee, ellei aseta hotellille suuria vaatimuksia. Itse maksoin 620,- etukäteen varattuna, lento Oulusta, hotelli Opal. Loistava hotelli, siisti, sijainti rauhallinen, mutta lyhyt kävelymatka keskustaan, vaikka on vain 3 . Ei minkäänlaisia "kotieläimiä". Henkilökunta ystävällistä, aamiainen todella monipuolinen.

Burgasin lentoasemalla voi varautua odotteluun. Seistiin ulkona 30 asteen helteessä klo 21-23, koska terminaalista katkesi sähköt. Itikat ja torakat innostuivat pimeästä ja hikisestä saaliista, joten ei kannata laskea vaatteita maahan, ettei tarvitse sitten lentokoneessa tappaa torakoita.

Äänestä
  • Olin samassa jonossa, klo 23:15-24:00. Taisit olla lähdössä sillä ei-Finski-lennolla, ja tulit kentälle jo aikaisemmin?
    Ei se jonottaminen ihan sähkökatkon syytä ollut, Burgasin kenttä vaan on pahasti alimittainen nykyisille matkustajamäärille, kaikki Sunny Beachin ja ympäristön lomailijathan kulkevat tämän kentän kautta. Näithän, mikä määrä kaduillakin oli porukkaa, ja kaikki se porukka kulkee niiden muutaman tiskin kautta kentällä. Kyllä siellä olis seisty pitkään joka tapauksessa.

    Ne torakat. Niitä nyt vaan on kaikkialla maailmassa, ja eniten siellä, missä ilmasto on niille sopiva. Katselin naureskellen suomalaisten puuteripeppujen kauhistelua muutaman koppakuoriaisen vuoksi. Voi voi, kannattaisi joko matkustaa vähän enemmän niin tietäisi että vastaavia ötököitä on suurin piirtein kaikkialla, tai sitten ei kannata matkustaa ollenkaan vaan pysyä kotimökissä ja pitää verhot ikkunoiden edessä. Tosin sielläkin saattaa joku ötökkä joskus vilistää. Mutta nehän onkin puhtaita ja harmittomia suomalaisia ötököitä, vai mitä?

    Äänestä

tilasin 3 tähden hotelli, hintaan 250e / hlö viikon matka. Innolla odotellen lämpimiä lomakelejä!:)

Äänestä
  • kaverit varas aamulla ja saivat viikon hintaan 245e/hlö. ite varasin toisen kaverin kans iltapäivällä ja saatiin hintaan 329e/hlö. meillä kylläkin paremmat lentoajankohdat ja finnairin lennot. hotelli 3 tähtee ja ei ole pitkä matka rannlle tai keskustaan. ja netistä varasin... nyt innolla odottelee matkaa :)

    Äänestä

298e/hlö/vko. Matka varattiin n. 3vk:a aikaisemmin 2 tähden hotellissa. Finnairin lennot.

Äänestä

Ostin matkan 1 vrk varoitusajalla, määrittelemättömällä majoituksella. Siitä sai kuitenkin määritellä, onko hotellihuone vai huoneistohotellihuone, onko keittosyvennystä, ja onko yhden hengen huone.

Otin huoneistohotellin keittonurkkauksella ja yhden hengen lisämaksulla (50,-), jolloin koko hinta varausmaksuineen ja lentokenttäkuljetuksineen teki 292,-. Noin kolmannesta halvemmallakin olisi siis päässyt ilman lisäherkkuja.

Huone oli sitten huoneisto: olkkari, makkari, eteinen, kylppäri, parveke, keittonurkkaus, jossa jääkaappi, mikro, tiskipöytä ja astiat. TV sekä makkarissa että olkkarissa. Ilmalämpöpumppu-ilmastointi. Hotelli oli keväällä valmistunut.

Aamiaisen lisähinta, jos sellaisen halusi, oli 2 €.

Ei huono.

Äänestä
  • Miltä matkanjärjestäjältä varasit matkasi?

    Äänestä

  • Alisa123 kirjoitti:

    Miltä matkanjärjestäjältä varasit matkasi?

    Finnmatkoilla näyttää oleva ehkä eniten matkoja Bulgariaan ja nimenomaan Sunny Beachille. Omana lähtö/paluupäivänäkin lentoja oli kolme. Siksi niitä koneiden viimeisiä paikkoja eli viime hetken äkkilähtöjä on usein myynnissä. Jos niitä seuraa, kannattaa olla aktiivinen juuri 1-2 päivää ennen lähtöpäivää, tässä tapauksessa tiistaita.

    Hotellikapasiteetiahan on ylensä lähes rajattomasti, mutta lentokonepaikat ovat se, jonka mukaan vapaita paikkoja on tai ei ole.

    Äänestä

  • Alisa123 kirjoitti:

    Miltä matkanjärjestäjältä varasit matkasi?

    Finnmatkoilla näyttää oleva ehkä eniten matkoja Bulgariaan ja nimenomaan Sunny Beachille. Omana lähtö/paluupäivänäkin lentoja oli kolme. Siksi niitä koneiden viimeisiä paikkoja eli viime hetken äkkilähtöjä on usein myynnissä. Jos niitä seuraa, kannattaa olla aktiivinen juuri 1-2 päivää ennen lähtöpäivää, tässä tapauksessa tiistaita.

    Hotellikapasiteettiahan on yleensä lähes rajattomasti, mutta lentokonepaikat ovat se, jonka mukaan vapaita paikkoja on tai ei ole.

    Äänestä

450 maksettiin kolmen tähden hotellista etukäteen.

Äänestä

410e/hlö/vko lennot suoraan kuopiosta, 5* hotelli, puoli hoito

Äänestä

seurasin finnmatkojen matkatarjontaa netistä. Kun huomasin että sveti vlasissa (5KM SB:LTÄ) ON ns. kuumat elokuun matkat 245e ja kappas osui sopivasti meidän lomallemme. Huoneisto hotelli dolce vita FFF.n hotelli. Viiden hengen porukalta 1225e ja ei ollut edes äkki lähtö....

Äänestä
  • Nyt heräsi kyllä hieman kateellinen kymysys minä ajankohtana lähditte? Meillä makso 450 lähtö ensi pe mutta liekö syynä heinäkuu ja suomen huonot kelit..Paljon kyllä kyseltiin..No hotelli on 3 tähtee ja pakko oli päästä...

    Äänestä

  • meritas_7 kirjoitti:

    Nyt heräsi kyllä hieman kateellinen kymysys minä ajankohtana lähditte? Meillä makso 450 lähtö ensi pe mutta liekö syynä heinäkuu ja suomen huonot kelit..Paljon kyllä kyseltiin..No hotelli on 3 tähtee ja pakko oli päästä...

    elikkä elokuussa. viimme vuonna maksoimme elokuusta jotai 370e nyt se 245e

    Äänestä

Elikkäs 698 e kahelta hengeltä 18.8 > viikko, kaksio melko mukavan näkösessä hotellissa Summer Dreams(3 ). Tjäreborgilta.

Äänestä

Itsellä 390 egee ja vielä suoralla lennolla maakunnasta elokuussa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


matkastanne Sunny Beachille? kirjoitti:

Itse sain matkan 510e hintaan. Hyvä tuuri kävi :)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu