Löytyykö jostain vielä rehellistä kanootti/kajakki liikettä.Sellaista joka ei myy huonohartsisia kajakkeja jo pelkästään periaatteesta.Sellainen liike joka tekee kaupasta myös kuitin.Takuutakin saa tuotteelle saada.
Olen nyt kiertänyt pölyisissä kajakkiliikkeissä tovi.Yksi liike myi hiilikuitukevlar-kajakkia jonka paino oli 25kg luokkaa.Päällisin puolin sinänsä kiinnostava kajakki oli minusta kaikkea muuta kuin hiilikuitukevlar.Yhdessä liikkeessä myyjä hoki tuotteen ovh hintaa.Montako kajakkia/kanoottia myydään ovh hinnalla.Huh-huh...
Kertokaa hyvä liike (ja miksi).
Melontaliikkeet
4
1143
Vastaukset
- Nipa N
North West Import, Espoo
Bear & Water, Espoo- Tietoa
Asiallinen palvelu, hyvät tuotteet ja hinta/laatusuhde kohdallaan:
Pursiväylä & Nykyerä
www.kanootti.fi
Muuruvesi (Juankoskea) - Nipa N
Tietoa kirjoitti:
Asiallinen palvelu, hyvät tuotteet ja hinta/laatusuhde kohdallaan:
Pursiväylä & Nykyerä
www.kanootti.fi
Muuruvesi (Juankoskea)Kajakeista en oikein osaa sanoa, mutta ainakin noiden inkkarikanootit vaikuttavat juuri sellaisilta kammottavilta, painavilta vihreiltä muovihökötyksiltä, joita mätänee ympäri Suomen mökkirantoja. Ihmiset kun eivät paremmasta tiedä, niin ostavat mitä paikallisen pikkukaupungin kalastustarvikekaupasta sattuu saamaan.
Tuolla vähän ylempänä olevista linkeistä saa todella laadukkaita merkkejä (Wenonah, Old Town, Mad River), joilla kelpaa meloa vaikka 40 km päivälenkki ihan kepoisasti. Ei kannata ostaa superedullista kanoottia, joka kahden käyttökerran jälkeen jää kokonaan toimettomaksi, vaan maksaa hitusen enemmän kunnon kannarista, jolla meloo ilokseen vuositolkulla. - Tietoa
Nipa N kirjoitti:
Kajakeista en oikein osaa sanoa, mutta ainakin noiden inkkarikanootit vaikuttavat juuri sellaisilta kammottavilta, painavilta vihreiltä muovihökötyksiltä, joita mätänee ympäri Suomen mökkirantoja. Ihmiset kun eivät paremmasta tiedä, niin ostavat mitä paikallisen pikkukaupungin kalastustarvikekaupasta sattuu saamaan.
Tuolla vähän ylempänä olevista linkeistä saa todella laadukkaita merkkejä (Wenonah, Old Town, Mad River), joilla kelpaa meloa vaikka 40 km päivälenkki ihan kepoisasti. Ei kannata ostaa superedullista kanoottia, joka kahden käyttökerran jälkeen jää kokonaan toimettomaksi, vaan maksaa hitusen enemmän kunnon kannarista, jolla meloo ilokseen vuositolkulla.Keskustelun aloitti tiedustelu melontatuotteita myyvistä liikkeistä-missä niitä on?
Nipa-sinähän pyrit ohjaamaan ihmisiä vain tiettyyn liikkeeseen ja olet tietävinäsi tuotteista? Suositat tiettyjä tuotteita?
Alan sisällä tulee koko ajan uusia ja entistä parempia tuotteita markkinoille. Kevyempiä, halvempia ja paljon aikaisempia käyttökelpoisempia.
Nipa älä ryhdy suosittelemaan, äläkä ohjaamaan ihmisiä tiettyihin kontakteihin/mainostamaan ketään tai mitään! Sotkeudut niinmuodoin muuten asioihin joista sinulla ei ole parempaa tietoa.
Pikkukaupungeissa toimivat liikkeet ovat ihan ok ja hyvin asiantunteviakin ja tarpeellisia.
Parempi olisi suutarin pysyä lestissään.
Alan kauppias
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi
Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit835983KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti3094987Huono päivä
Tänään on ollut tosi raskas päivä töissä. Tekis mieli itkeä ja huutaa. En jaksa just nyt mitään. Minä niin haluaisin ja202638Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei442569Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta
Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-2000011780852721766Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT1011645Puolen vuoden koeaika
Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro171501- 1051407
Olen ihmetellyt yhtä asiaa
Eli miksi naiset ovat niin pelokkaan tai vaitonaisen oloisia minun seurassani. Se sai minut ajattelemaan, että olen epäm1331373seurakunnan talouspäällikön valinta meni perseelleen
Nyt on ihan pakko kyseenalaistaa tuo Kemijärven seurakunnan päätös talouspäälliköstä. Valitulla ei ole talouspuolen osaa1181356