Ducaton jakohihnan vaihto Tampereella

Kuka nykyisin vaihtaa jakohihnan ja millä hintaa.
Merkkiliike on kuulemma kallis...
Kaveri ei muistanut firman nimeä joka vaihtoi halvalla.
3984
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

ja tee korjaamon kanssa dooli.

Nuo työt on hinnoiteltu korjaamossa ja kunhan hankit tarvittavat osat halvalla niin ei tule kovin kalliiksi ja sitä paitsi merkkikorjaamolla on vastuu työstä moottorin hajotessa.

Jakohihnan vaihdossa yhden pykälän siirtyminen voi rikkoa motin aikojen kuluttua.

Äänestä

En suosittele edellisen neuvoa.Jakohihna työssä jos vie itse omat osat niin ei saa minkäänlaista takuuta työlle.Mutta yleensä tääl tampereella on edullinen hintataso kaikissa paitsi merkkikorjaamoissa.

Äänestä

Onkohan tos maisvinkis vikaa ku piti lukee hämeenpoistaine?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Rakvaattori kirjoitti:

Kuka nykyisin vaihtaa jakohihnan ja millä hintaa.
Merkkiliike on kuulemma kallis...
Kaveri ei muistanut firman nimeä joka vaihtoi halvalla.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu