Canon LBP660+winxp

Toimiiko kellään em. tulostin kannettavassa. Ostin uuden piuhan, ajoin siihen ajurin. Mutta ei ala asentamaan itse tulostinta. Herjaa Windowsin digitaalisesta allekirjoituksesta. Ajurin hain mbnetin sivulta. Voisko joku auttaa?
2150
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

vaikuta asentumiseen. Eikös tuo ole sen verran vanha että XP:ssä on suoraan ajurit tuohon?

Kuitenkin jos ei tulosta niin voisi katsoa biosista rinnakkaisportin (LPT1) tiedonsiirtotavan. Siellä on yleensä kolme vaihtista ja valitsisin kaksisuuntaisen eli olikohan se ECP...

Jos kirjoitin on USB:ssä niin muuttaa tilannetta, silloin kytkisin piuhan paikalleen ja kirjoittimeen virran. XP:n pitäisi keksiä kirjoitin ihan itse.

Äänestä

Oma XP kannettava tunnistaa LBP660, mutta kun ryhdyn lisäämään kirjotinta Ohjauspanelista, niin se ei löydäkään ajuria. Yritin ladata Canonin sivultakin muttei siellä ollut XP:n ajuria.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Tulosta ei kirjoitti:

Toimiiko kellään em. tulostin kannettavassa. Ostin uuden piuhan, ajoin siihen ajurin. Mutta ei ala asentamaan itse tulostinta. Herjaa Windowsin digitaalisesta allekirjoituksesta. Ajurin hain mbnetin sivulta. Voisko joku auttaa?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu