Huijareita!

http://www.nelonen.fi/ulkona-kuvat/parhaat.asp


Joku kakka äänestää omaa rumaa orvokkikuvaansa... menkää ihmeessä korjaamaan vääryys.
Samaiset ilkiöt taitavat laitttaa ykkösiä aivan loistavillekin kuville -_-
41025
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Tuli ensin mieleen lähettää kuva, mutta sitten luin ehdot...

Kaikista oikeuksista kuvaan pitäisi luopua...

Äänestä

"Lähettämällä valokuvan Neloselle luovutan samalla Neloselle oikeuden korvauksetta käyttää kuvaa rajoituksetta Nelosen palveluissa ja ohjelmissa sekä tarvittaessa muunnella kuvaa."

No jo on taas aikoin eletty. Kuka hullu lähtettää näillä ehdoilla.

Äänestä
  • Onko oikeasti jotain väliä, että kuva jää omalle levylle eikä kukaan sitä näe, tai että lähetän sen neloselle ja ehkä joku käyttää sitä johonkin ja tekee sillä jotain hyödyllistä, mistä muillekin on iloa?

    Olen jo ainoastaan tämän kesän aikana ottanut varmasti yli 4000 kuvaa. Miksi? Ei hajuakaan, huvikseen varmasti. Mitä minä niillä teen? Ei hajuakaan. Ei ole edes kelle näyttää. Haluaisiko joku, ihan ilmaiseksi antaisin! Olisin jopa iki-iloinen jos jossain julkaisussa näkisin kuvani.

    Äänestä

  • ..näkee hinnoiteltuja kuvia, jos oikein olen ymmärtänyt?

    Aika arvokkaita tuntuvat olevan, ostaako niitä oikein joku taho?

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


sääli vaan kirjoitti:

http://www.nelonen.fi/ulkona-kuvat/parhaat.asp


Joku kakka äänestää omaa rumaa orvokkikuvaansa... menkää ihmeessä korjaamaan vääryys.
Samaiset ilkiöt taitavat laitttaa ykkösiä aivan loistavillekin kuville -_-

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu