ei ainakaan osata meedia peliä

eilen alkoi suvikset
illalla tv.ssä uutiset: mtv3,nelonen.yle ei sanaakaan!
mahtaako olla srk:lla tiedotus vähän heikoilla?
3361
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Luulisi kai kaikkien peruskanavien joku toimittaja olleen paikalla? Vai?

Äänestä
  • Vasta tänään 10.00 oli viralliset avajaiset mm. piispa ja maaherra puhumassa, jotka kiinnostaa mediaa. Eilen oli vasta aattoseurat. Tänään tai huomenna kyllä TV:kin kommentoi asiaa. Alueelliset radiokanavat lähettää ohjelmaa koko seurojen ajan ympäri suomea. Ei kyllä tarvitse olla "meediapimennossa".

    Äänestä

tivaamaan tiedotustilaisuuksiin näennäisdemokratiasta, hoitokokouksista ja muusta suurta yleisöäkin kiinnostavista asioista-tuskin ketään kiinnostaa ruoka-annos- ja jätskin myyntitilastot tai kuinka vl-matematiikalla lasketaan kävijämäärä ja pyöristetään se sitten ylöspäin? Kalevankin artikkelit typistyivät, kun ei ole ennakkohehkutusta tai mitään asiallista kerrottavaa-turhaa on papukaijasananjulistusta referoida; kenties piispan painava ja kantaa ottava puhe saa arvoisensa sijan.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


tv.ääreltä kirjoitti:

eilen alkoi suvikset
illalla tv.ssä uutiset: mtv3,nelonen.yle ei sanaakaan!
mahtaako olla srk:lla tiedotus vähän heikoilla?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu