Moikka,
Olisko kellään kertoa kokemuksia? Ajattelin Leville lähteä, ku siellä kuulemma parhain meininki? Onko totta? Kannattaako joitain työnantajia välttää? Ruusut ja risut, kertokaa kaikki!
Olisko kellään kertoa kokemuksia? Ajattelin Leville lähteä, ku siellä kuulemma parhain meininki? Onko totta? Kannattaako joitain työnantajia välttää? Ruusut ja risut, kertokaa kaikki!
Vastaukset 5
Vanhimmat
Olen ainakin kuullut, että StaffPointin kautta olisi mahdollisuus päästä Lappiin töihin. Ja ainakin kaikki tutut jotka olleet ovat olleet tyytyväisiä Staffiin.
Kannattaa laittaa hakemuksia suoraan ravintoloille ja hotelleihin, lisäksi Staffpointin tai CRS:n kautta on hyvä mahdollisuus päästä kokeilemaan sesonkityön Ihanuutta..kannattaa miettiä myös muita vaihtoehtoja kuin Levi, esim. Ylläs, Saariselkä ja Ruka myös hyviä vaihtoehtoja. Työ rankkaa ja vapaa-aika vielä rankempaa.. :)
Itse olin viime talvena Levillä parisen kuukautta ja hauskaa oli. Ainakin Staffin ja Varamiespalvelun kautta oli porukkaa tullut. Kannattaa tosiaan hakeutua myös suoraa eri yrityksille!! Majoituksen järjestämisessä ainakin auttavat, kämpät on pitkälti kimppa-asuntoja joissa porukkaa menee ja tulee, tapaa paljon ihmisiä eripuolilta maata ja tarvitaan huumoria :)
Sinne siis joulukuussa! Kiva juttu. Pääsin suoraan yritykseen, ja vappuun asti ollaan! =)
heippa!! mie kans meen eka kertaa lappiin töihin ja vappuun saakka myös olen! kuopiosta on vaan todella vaikeat yhteydet sinne,mutta eiköhän sinne jollain päästä. :)