BMW 530 ia

Auto on -93 vuosimallia. Kertokaapas mistä saa ostettua vahvistettuja "koiranluita", kun alkuperäiset tuntuvat olevan kertakäyttökamaa.
2329
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Eli uusi vaan alkuperäisosilla.

Kyllä ne kestää sen vähintään 100 tuhatta kun ja jos muutkin alustaosat ovat kunnossa.

Miksi ajamisen ilosta pitäisi luopua?

Äänestä
  • Reilu vuosi sitten kummatkin etupään "koiranluut" uusittiin BMW:n alkuperäisosilla ja nyt kun olin auton viime viikolla katsastamassa, niin esiintyi jo väljyyttä.
    Mekaanikkokin ihmetteli että kuinka heiveröisen tuntuisia osia nämä ovat auton muuten "järeään" laatuun verrattuna.
    Nyt kiinnostaisikin tietää että onko noita saatavilla vahvistettuna joltain toiselta valmistajalta, kun ei oikein kiinnostaisi joka toinen vuosi ryhtyä vaihtamaan.

    Ajamisen ilosta en tahtoisi luopua:)

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Koiranluu kirjoitti:

Auto on -93 vuosimallia. Kertokaapas mistä saa ostettua vahvistettuja "koiranluita", kun alkuperäiset tuntuvat olevan kertakäyttökamaa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu