Wurz Pizzonian tilalle?

Jaguar ilmoitti että jos Antonio Pizzonia ei ryhdistäydy Espanjan GP´n jälkeen se voi harkita Alex Wurzia Pizzonian tilalle.
283
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Jaa-a. Jaguarin menestys on ollut viime vuosina sitä luokkaa, että enpä ole huomannut Pizza-miehen olevan sen erityisemmin ryhdistäytymisen tarpeessa. Kokonaisuutena talli voisi sen sijaan pikkuisen skarpata.

Niin ja eivätkös kuskit Pizzonia ja Wili Webber ole pisteissäkin tasoissa ;)

Furz ei ole oikein vakuuttanut f1-ratissa, osasyynä kaiketi se että mies on huomattavasti suurikokoisempi ja painavampi kuin muut. Ainakin takavuosina, kun tyhjäkin benetton riitti täyttämään painorajat, niin Wurst kuljetti mukanaan aivan suotta 20 kiloa enemmän painoa verrattuna tallikaveriinsa Fisichellaan.

Äänestä
  • Antonio Pizzonia on jäänyt Mark Webberin taakse liian paljon ja Alex Wurz on huomattavasti kokeneempi kuski...

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Erkki kirjoitti:

Jaguar ilmoitti että jos Antonio Pizzonia ei ryhdistäydy Espanjan GP´n jälkeen se voi harkita Alex Wurzia Pizzonian tilalle.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu