tv:n kuva poistuu n5 min

jolloin ruudulle tulee vain kirkas poikkiviiva,joka kestää jonkun aikaa n.pari-kolme min.
Mistäköhän johtuu,onkohan uuden tv: aika vai johtuisko jostain digi jutuista?
Tv on vanha kuvaputki tv,eikä mitään lisälaitteita digiä tmv. videoita lukuunottamatta ole.
1274
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Jos sulla ei ole digiboksia kiinni, eli käytät teeveetä analogisia kanavia katsellessa, niin veikkaanpa, että töllö haluaa jo pois työelämästä. Päästä kuvaputki eläkkeelle ja hanki uusi.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


katselun jälkeen, kirjoitti:

jolloin ruudulle tulee vain kirkas poikkiviiva,joka kestää jonkun aikaa n.pari-kolme min.
Mistäköhän johtuu,onkohan uuden tv: aika vai johtuisko jostain digi jutuista?
Tv on vanha kuvaputki tv,eikä mitään lisälaitteita digiä tmv. videoita lukuunottamatta ole.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu