Eli oltiin tänään ensinmäistä kertaa Powerparkissa lasten kanssa (3v tyttö&6v poika) ja olihan se aikamoinen paikka :) Siitäkin on aika kauan kun on ite viimeksi huvipuistossa oltu ja sielä kyllä aika kului kuin siivillä...
Plussat:
- Paikka todella siisti ei roskia missään ja muutenkin todella viihtyisä ympäristö.
- Tekemistä riittää hyvin koko päiväksi kaiken ikäisille.
- Tosi moneen laitteeseen pääsee vanhempi/holhooja ilmaiseksi mukaan lapsen seuraksi.
Miinukset:
- Suurin pettymys oli oikeastaan ruokailu Skaalassa sielä yläkerrassa oli joku buffetti ja sieltä sai kyllä monipuolista ruokaa&pikkunaposteltavaa,MUTTA se hinta 12e yli 11-vuotiailta on kyllä turhan kova mielestäni...no sitten taas pienten lasten ruoat todella edulliset!
- Samaan Skaala ruokailuun liittyen meillä kävi huono tuuri koska sieltä oli mennyt limsa automaatti rikki ja limsat oli tarjolla kannuissa pöydällä = hapotonta ja lämmintä :( ei mitään tekstiä että missä oli mitäkin ja ei ollut mitään light versioita saatavilla (eikä edes Pepsiä)Tyydyin sitten juomaan pelkkää vettä.Tuosta asiasta olisivat voineet kyllä kassalla jo sanoa niin olisimme menneet alakerran hampurilaispaikkaan syömään tai ees tiputtaa vähän tuota ruoan hintaa!? 30e sinne ja pahamaku jäi suuhun.
- En tiedä onko noi kertalippujen hinnat kaikissa paikoissa korkealla mutta kävin hakemassa yhden kerta lipun,kun poika halusi mennä "kummitusjuna ammuskeluun" 5e oli piletti ja pari minuuttia juna ajelua ja ammuskelua pyssyillä jotka eivät edes toimineet oli kans vähän rahantuhlausta mutta pääasia oli että poika tykkäs tai ainakin sanoi tykkäväänsä toimi pyssyt tai ei :)
Että tällänen reissu meillä oli...varmasti menemme vielä uudestaan PowerParkkiin jos ei tänä niin sitten ensi vuonna. Vaikkakin otamme virheistä vaarin ja käymme syömässä jossain muualla seuraavalla kertaa. Positiivinen kokemus ja hienoa että tuossa melkein naapurissa (Seinäjoki) on tuollainen elämys :)
PowerPark kokemus
3
1495
Vastaukset 3
- ja muualta
Itse olen pitänyt nimenomaan tuosta puffetista, on ainakin voinut syödä "rahan edestä", toista on etelämpänä hampurilaisateria vajaa 9 euroa, josta ei paljon kehuja voi antaa. Juoma-automaatteja voisi olla vaikka kaksi laitetta, jos vaikka toinen hajoaa, niin homma toimii... (kehitysehdotus härmään).
Eikös siinä puffetin alakerrassa ole hampurilaisia yms. jos vähempi riittää.
Tavallista lounasta ei taida saada kuin Särkäniemen Särkässä, mutta siihenkään ei kuulu kahvit yms. joten ei kokonaisuutena sekään edukas. Tosin kahvi siellä edukkaampi kuin lintsillä jossa se on 2€ ja itse kaipasin siihen tavallista maitoa lisukkeeksi jota ei saanut.- mukaan OK!
Omat eväät tarvii nykyään olla joka paikassa mukana. Saa ainakin hyvää kahvia ja reiluja ruoka-annoksia, missä ei ole laadusta pihistelty :) Piknik-tauko onkin ihan jees kovan päivän pyörityksessä.
Huvipuistojen hinta-laatusuhde ruokailujen suhteen on surkeampi kuin koskaan.
- viime
viikolla ja on todella siisti paikka.Ei lokkeja pyörimässä eikä roskia juuri ollenkaan.Laitteet hyviä ja eikä tarvinnu jonottaa.Sieltä "Kummitusjunan" viereisestä Ravintolasta sai pihvin ja muuta syötävää kohtuu hintaan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1771610
Muistakaa pojat tämä.
Mies joka haluaa naisen, löytää keinon. Ei epäröi eikä hämmennä. Tekee kaiken eteenne.106832En ehkä onnistu siinä
Kovasti minä yritän näyttää kauniilta, vain sinua varten, mutta en taida onnistua siinä.58735Muhun rakastuu kaikki naiset, mut mä en rakastu niihin
Mun vaatimustaso on 10+ Mut mua tavottelee 7+ naiset203608- 129581
- 48556
Pahoin pelkään nainen
että pidät minua epäempaattisena, itsekeskeisenä, narsistisena ja kylmänä ihmisenä. Oletko koskaan ajatellut, että minus50538- 37526
Viesti jonka haluaisit lähettää...
hänelle. Onko jokin pieni tunniste jonka vain te tiedätte. Onko naiselta miehelle tai toisinpäin, joku joku päivämäärä15510Mitä mieltä olet?
Miehestä jolla ei ole yhtään kaveria, ei facebookissa eikä livenä ja hän harrasta ja tekee kaiken yksin. Onko vähän outo60502