http://www.btcf.fi/?page=bimmerparty
Boikottikohteet sivun alalaidassa, eli sponsorit jotka järkkää moisia "partyjä"
http://www.keskipohjanmaa.net/gen/446427.asp
Kaikki boikotoimaan
9
2258
Vastaukset
- asenne
järjestäjillä,
"Bimmerpartyjen järjestelyt ovat saaneet pelkästään kehuja poliisilta. Tapahtumassa oli mm. moninkertainen määrä järjestysmiehiä vaadittuun määrään nähden."
http://www.keskipohjanmaa.net/gen/446427.asp
Vai ottaako järjestäjä kunniana nuo Poliisin kommentit, mitä enemmän riehutaan, sitä ylpeämpi järjestäjä?- henki
"Poliisi antoi useita huomautuksia esimerkiksi matkustajille, jotka roikkuivat ajoneuvon ulkopuolella."
http://www.youtube.com/watch?v=thkJ5Uhggfw
siis jotain tämän kaltaistako?
- touhua
http://www.youtube.com/watch?v=b26ny_RkFuY&NR=1
Ei näyttäis pätkän lopussa olevan ihan virallinen sessio kun asuntoauto yms ajelee seassa ja ihmiset ihan alueella.
Miksi tuollaisia järjestetään kun ei voida valvoa?
Miksi tuollaista kannattaa tukea????- näytä ei
Tuo huono puoli tuollaisella tapahtumalla on että pitää mennä läheisen huoltsikan pihalle jatkoille.
- yrittää kaikin
konstein vältellä vastuusta... Aika säälittävää toimintaa.. PTHYI !!!!!
- voidaan
sitten poikotoida kaikkia nuorille suunnattuja tapahtumia, esim. provinssissa jää paljon kiinni rattijuoppoja ym. ja kuis kävikään raumalla juhannuksena 3 kuollutta!
rattijuoppoja on ja tulee olemaan, niin kauan kuin on viinaa ja autoja!
Rattijuopot on aina säälittäviä tapauksia oli sitten uhrina poliisi tai tavis. - Sairasta touhua
voidaan kirjoitti:
sitten poikotoida kaikkia nuorille suunnattuja tapahtumia, esim. provinssissa jää paljon kiinni rattijuoppoja ym. ja kuis kävikään raumalla juhannuksena 3 kuollutta!
rattijuoppoja on ja tulee olemaan, niin kauan kuin on viinaa ja autoja!
Rattijuopot on aina säälittäviä tapauksia oli sitten uhrina poliisi tai tavis.Biimerfest teki kyllä kaikkien aikojen pohjat: 1 kuollut poliisi, 4 rattijuopomusta, 18 ajokortin menettämistä ja 42 ylinopeussakkoa. On ollut vain ajan kysymys, milloin tässä tapahtumassa tulee ruumiita.
Onko niin kuin vaikea tajuta, että nämä tien päällä rattikunkkua leikkivät hönöt leikkivät samalla täysin ulkopuolisten hengellä?
Jos joku Raumanmerellä tukehtuu oksennukseensa tai kuolee häkään teltassa olevan grillin takia, niin siitä kärsii vain asianomaiset itse.
- huoooh
Joo, stoppi koko tapahtumalle ennen kuin tulee lisää ruumiita. Touhu on ollut semmosta, että on ollut ajan kysymys sattuuko jotakin.
- TULEN BOIKOTOIMAAN
Muutan lomasuunnitelmia sen suhteen etten tulekkaan Kalajoelle sillä kaupunki oli tukemassa kys. tapahtumaa.Tämä on ihan faktajuttu.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Tulipalossa henkilövahinkoja, itsenäisyyspäivä alkoi huonosti, poliisi tiedottaa lisää
Savonlinna https://www.como.fi/uutiset/savonlinna-henkilovahinkoja-tulipalossa-poliisi-tiedottaa-lisaa/1171238520v on otettu kiinni
Tulipalo oli sytytetty joten murhasiko ex omat lapsensa ja heidän Äidin. Tuskin sitä kukaan ohikulkijakaan sytytti.614806Ennen ei ollut persuja ja työttömyyttä, lääkäriinkin pääsi
Ennen oli kaikilla töitä Kauppiaille kelpasi kun saivat voittoa Yritystukia ei ollut Lääkäriin pääsi kaikki haluklaat Nu1554427Somali ei kätellyt Stubbia Linnan juhlissa
Miksei somali osaa noudattaa hyviä käytöstapoja. https://www.iltalehti.fi/viihdeuutiset/a/563a3dea-fa3f-41f3-b64f-406d24654178- 1184108
- 733748
Antifasismi - mitä se on?
Se on äärivasemmistolaista anarkistista toimintaa joka käyttää fasisminvastaisuutta keppihevosena oikeuttaakseen toimint542843Kuka on menehtynyt?
https://yle.fi/a/74-20198293 Kuulemani mukaan ryyppyporukka ollut hapualla ja kuolemanenkeli (F.G) eli mies jonka seuras232761- 572069
Kauhea ikävä iski
Mietin vain, mitä olet juuri nyt tekemässä. Mietin myös, välittyykö se sinulle, kun olet koko ajan mielessäni, tunnetko211667