saako

saako vapautuksen jos sanoo armeijan lääkärin tarkistuksessa ettei saa nukuttua vieraissa paikoissa, sillä itse en oikeasti pysty?
1742
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Saa totta kai saa,miksei sais? Jos ei saa, niin ainakin viikon päästä saat nukuttua. On varmaan univelka jo silloin saavuttanut huippunsa ja uni tulee pienemmillä tauoillakin.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


hasimaa kirjoitti:

saako vapautuksen jos sanoo armeijan lääkärin tarkistuksessa ettei saa nukuttua vieraissa paikoissa, sillä itse en oikeasti pysty?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu