Eilen illalla dokumentteja. Urpo Lahtinen
Vein lehdet keräyslaatikkoon, ISO D sielä
hulmuvin hiuksin...
miehessä silmä lepää
8
590
Vastaukset
- rose*
Miehessä kyllä silmä lepää, ja vielä paremmin lepää, kun tietää millainen mies on sisältä,
eli tuntee miehen paremmin.
Kukin silmä löytää itselleen sopivimman. - hildurvonhopsis
Danny (Ilkka Lipsanenko)? Hänessäkö silmäsi lepää? No onhan hänkin komea mies... onhan heitä muitakin. Minä tykkäisin siitä pitkästä, raittiista, älykkäästä Matista, jos niitä .... no enpä kerrokaan enempää .... se juoppo Matti ei ole minun makuuni eikä kukaan muukaan juoppo.
Pikku G on liian nuori ... ihan hassuja nimiä Iso D ja Pikku G
Haluaisin sellaisen raittiin, reippaan, fiksun, ei-julkkiksen ja livenä- ison D:nkin
Viimeksi näin ison D:n laivakeikalla eli tarkemmin keikan jälkeen aamusella hississä. Ovat kutrit harvenneet ja värjätyn kuontalon seassa on sekä harmaata että muuta. Iho li harmaa,maha pullotti ja mies oli ikänsä näköinen hyvinkin. Nuorena iso D oli komea ilmestys, jos sen tyyppisestä tykkää.
Katselin tässä suilmä kiiluen Ben Affleckia leffassa. Siinä vasta uros! - pöppöne
alkaa mun mielestä olla vanhan mummon näköne. Ei mielestäni miehen näköne.
- kuokkis*
pöppöne kirjoitti:
alkaa mun mielestä olla vanhan mummon näköne. Ei mielestäni miehen näköne.
suoraa linkkiä juutuubiin,niin annan ihan vinkkejä:siis, käykääs tekemässä youtube hakusana search-kirjoita sinne että
Armi ja Danny
ja klikkaa sitä Iwanna love you tender...näätte hauskan videon!
hihihihihiih
- kylläkyllä
viimemainittu ei osaa ikääntyä arvokkaasti, irvokas lienee minun silmiini.
Siihen vielä muistoja hamasta nuoruudesta, alta piikasen iän ( 12- 15 ) Kellokosken Männistön lava. Äitini opetti meille jenkat ja polkat ja alkuillan saimme olla riennoissa. Kävi sielä Kirka, Markku Aro ,Fredi ja sielä keikuimme me pennutkin keikkabussissa. Vaan eipä ollut asiaa Dannyn - ei muuten Tapani Kansankan likelle, ei herunut nimmaria . Ei tullut fania , ei . Kauas se koppavuus kantaa.- A-A:n kohtalo
Miten iso D käytti häntä hyväkseen.
Arvioni on että A-A eläisi vieläkin jos ei olisi joutunut D:n leiriin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1901965
- 1131053
- 1141046
Koillis motor
Kyllä on mennyt palvelu alas ku lehmänhäntä, sovitut asiat ja luvatut soitot pitää hoitaa eikä tehä oharia, täysin tumpa20757- 52704
Kauhavan häiriköijistä
Juttua Iltalehdessä. Pakko sanoa että noi nuoret on kyllä ihan pimeitä. Putkin peltoja jupksevat kiusaamaan kun ei tietä32643ABC: n kahvilan uusi nimi matkimalla
Kahvia ja virvokkeita myytiin aikoinaan ÄKKI-VANNIN KAHVILASSA Haapavedellä ja paikalliset sanoivat sitä haussia "Tuhann42608Kylillä ei ole näkynyt? Missä luuraat nainen?
Olisit soittanut mulle nainen. Oltais voitu nähdä vaikka laavulla. Miksi pelkäät minua? Eihän siinä ole mitään järkeä. m175557Tehdäänkö tänään toiveista totta?
Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..45528- 9482