Uusi henkilöllisyys

Onko tiedossa että suomessa kadonnut olisi vain muuttanut paikkakuntaa ja aloittanut uuden elähän uuden henkilöllisyyden turvin?
Kun tuntuu vai väki kuolleena löytyvän?
22054
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

jos on perhe ja tuttavia niin ei näin pienessä maassa jossa kaikki ovat jollain tavalla rekistöröitynä pysty sillä sullahan on naama ja kaikki sellaset asiat josta sinua tunnetaan.

Nojaa voihan se onnistuakkin jos joku Hankoolainen muuttaa Rovaniemelle.

Äänestä
  • Ruotsissa ainakin eräs rikollinen tappoi yhden mökin miesasukkaan ja asui itse mökissä vuosia, nosti tappamansa henkilön eläkkeet ja eli siis kuoleen miehen rahoilla. Se rikollinen taisi olla suomalainen tai sitten tapettu mies oli alkuaan suomalainen.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Ahonlaidasta kirjoitti:

Onko tiedossa että suomessa kadonnut olisi vain muuttanut paikkakuntaa ja aloittanut uuden elähän uuden henkilöllisyyden turvin?
Kun tuntuu vai väki kuolleena löytyvän?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu