Olen seurustellut poikaystäväni kanssa kohta kaksi vuotta ja olen alusta alkaen ihmetellyt erästä asiaa. Hän saa nimittäin (on saanut koko aikuisikänsä ajan) erektion usein kun hän on väsynyt, ei kuitenkaan joka kerta. En ymmärrä mistä tämä johtuu, onko kenelläkään muulla samanlaista "ongelmaa"? Tietääkö joku mistä johtuu?
"Väsymyskikkeli"
Ihmetteleväinen
22781
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
siitä että väsyneenä ei jaksa ajatella sitä itse tapahtumaa niin paljon ja siks rupee seisomaan, vois johtua ehkä suorituspaineita.. en oo kyl varma mut itselläni on välillä suorituspaineita ja väsyneenä/humalassa seisoo ihan parhaiten kun ei jännitä sitä tapahtumaa niin paljoa :P
Ja siksi veri pääsee virtaamaan paisuvaisiin, jolloin väsynyt kikkeli alkaa stondaamaan :-) Viagran, Cialiksen ja muiden potenssilääkkeiden vaikuttavat ainesosat (sidenafiili yms.) lisäävät typpioksidin tuotantoa paisuvaisissa jolloin paisuvaisten lihakset rentoutuvat päästäen veren "turvottamaan" paisuvaisia. Jos me miehet osaisimme "relata" muutenkin kuin väsyneinä, Pfizer menisi nurin (ainakin Viagra -puoli).