Todellinen narttu

sanoo toinen. Ilkeä omahyväinen käärme, sanoo kolmas. Salakavala takana veetuileva, sanoo neljäs.
Omaisuuden perään. Kaiken täytyy olla parempaa. Kilpailee kaikessa. Leuhkii. Tunnistatko?
12497
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 12

Vanhimmat

tosiaan tunista koirissa, mutta ihmisissä kylläkin.

Äänestä

Se on se.

Äänestä
  • neitsytmarttyyri..

    Äänestä

  • se on on kirjoitti:

    neitsytmarttyyri..

    neitsytmarttyyri Siira.

    Äänestä

Todellinen narttu on meidän rouva alias Tintti. Erittäin hyvän sukupuolileiman omaava narttu, jolla on upea nartun pää.
On kova omaisuuden perään ja laskee tavaransa joka päivä. Salakavala ei ole, ja veetuilee haukkumalla eteen ja taakse, oikealle ja vasemmalle.
Tintin täytyy olla paras kaikessa, nopein kaikista. Kilpailee kaikessa, leuhkii omaa erinomaisuuttaan. Kilpailee jopa hellyydessä. Tintin muksut omat maailman parhaita ja se puolustaa niitä avoimesti narttumaiseen tapaan.

Äänestä
  • vaan meidän narttu TöötTööt (alias TäysTuho). Erinomainen rotunsa, siro ja pieni edustaja. Hampaat on suussa kultaisennoutajan luokkaa ja koiralla säkä just 36 senttiä. Pomottaa joka päivä talon miehet ja naiset mennen ja tullen ja karjuu vielä samalla naapurinkin koirat. Lenkillä pitää kailottaa koko ajan että kuka kulkee ja mistä tullaan. TT on nopein, se ehtii ruokakipalle ja sohvalle taatusti ennen kuin muut ja tekee kaiken aina sata lasissa, jopa sen ruokakipan tyhjennyksenkin, sitten voikin mölistä toiselle että saa niidenkin kipan tyhjentää. TT kuitenkin huolehtii linjoistaan kuntoilemalla päivittäin ja erikoisuutena onkin takajalkapomppu ilman vauhtia 1,5 metriä suoraan ylös, tätä voi toistaa n. 100 kertaa ja linjat on kunnossa.

    Äänestä

  • terristi kirjoitti:

    vaan meidän narttu TöötTööt (alias TäysTuho). Erinomainen rotunsa, siro ja pieni edustaja. Hampaat on suussa kultaisennoutajan luokkaa ja koiralla säkä just 36 senttiä. Pomottaa joka päivä talon miehet ja naiset mennen ja tullen ja karjuu vielä samalla naapurinkin koirat. Lenkillä pitää kailottaa koko ajan että kuka kulkee ja mistä tullaan. TT on nopein, se ehtii ruokakipalle ja sohvalle taatusti ennen kuin muut ja tekee kaiken aina sata lasissa, jopa sen ruokakipan tyhjennyksenkin, sitten voikin mölistä toiselle että saa niidenkin kipan tyhjentää. TT kuitenkin huolehtii linjoistaan kuntoilemalla päivittäin ja erikoisuutena onkin takajalkapomppu ilman vauhtia 1,5 metriä suoraan ylös, tätä voi toistaa n. 100 kertaa ja linjat on kunnossa.

    taatusti aidot ja oikeat.

    Äänestä

  • jostakiha olen lukennu että se koiruus alkaapi muistuttaa omistajaasa

    Äänestä

  • . . . kirjoitti:

    jostakiha olen lukennu että se koiruus alkaapi muistuttaa omistajaasa

    mikä on hyvä narttu. Meidän Rouva eli Tintti on sitä. Valitettavasti ei muistuta minua pätkääkään.
    Tuo mökellyksesi ei hämää ketään. Tule reilusti esille sillä rekatulla nikilläsi. Veetuilu nimettömänä muistuttaa raukkamaista narttua, jolta puuttuu tyystiin itseluottamus ja tuollainen juuri on se V:mäisen nartun varma tunnistus. Turkulainen nauraa taas.

    Äänestä

  • old_profile_12660 kirjoitti:

    mikä on hyvä narttu. Meidän Rouva eli Tintti on sitä. Valitettavasti ei muistuta minua pätkääkään.
    Tuo mökellyksesi ei hämää ketään. Tule reilusti esille sillä rekatulla nikilläsi. Veetuilu nimettömänä muistuttaa raukkamaista narttua, jolta puuttuu tyystiin itseluottamus ja tuollainen juuri on se V:mäisen nartun varma tunnistus. Turkulainen nauraa taas.

    riiteleen jonkun puskiksen kaa ko nyt ois niin iisi meininki?
    Ei tollasiin oo hyvä vastata ko siitä vaan alkaa taas tappelu

    Äänestä

  • alkaa.. kirjoitti:

    riiteleen jonkun puskiksen kaa ko nyt ois niin iisi meininki?
    Ei tollasiin oo hyvä vastata ko siitä vaan alkaa taas tappelu

    eihä toi riitele ku se o nii huumorintajui että,
    mut se ei hönää ku omat vitsisä vaa

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


asiaa. kirjoitti:

sanoo toinen. Ilkeä omahyväinen käärme, sanoo kolmas. Salakavala takana veetuileva, sanoo neljäs.
Omaisuuden perään. Kaiken täytyy olla parempaa. Kilpailee kaikessa. Leuhkii. Tunnistatko?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu