Näyttää tämä härmäläisnuorukainen edustavan automerkkinsä kuljettajia suorastaan kliseemäisen tarkasti!
Oikein tuontibemarin
mallikuski!
81103
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
ei sais yleistää mut kyl se vähä totta on. Auto jo itsessään yllyttää koheltamaan tavaveto ratkaisullaan joka ei ole mitenkään järkevä ratkaisu nykypäivänä... Etuvetoon sais tämäkin automerkki siirtyä, moni ihmishenki pelastuis.eikä tälläista uhmaa nähtäisi liikenteessä.
ja etuveto auto olisi pelastanut tämän poliisin hengen?
varmasti oli si pelastanut koska koko helvetin bimmerpartyja ei oli olemassa jos bemarit olisivat etuvetoja. eihän siellä muuta tehdä ko ryypätään ja poltetaan takarengasta...etuvetoisten autojen kuskit eivät ainakaan tässä mitta suhteessa järjestä mitään tällästä...
nyt mennään jo tässä haulikolla ampumisessa uudelle tasolle.. vai tuonti bmw kuski..
Tuo auto on kaikesta päätellen loppuunajettu talvien ruostuttama ihka aito suomi peli johon on vaihdettu isompi moottori (kuten kirjoittivat) koska suomiautoista suurin osa on lama-ajan 316 pumppuja jotka edustavat kaikkea mitä laadukas ja hyvä ajettava oikea bmw ei edusta. En nyt kehu bmwtä sen paremmaksi kuin muitakaan - makuasia, mutta tuo nyt on luokaton auto missä tahansa luokituksessa.
.....kinneri tämä härmänpojan bemari. Rekisterikilvestä (Keskisuomalainen tänään) sen voi numeronkin nähdä.
Eiköhän tämä touhu ole jokseeenkin loppuunkäsitelty..
jokainen voi katsoa itseään peiliin ja miettiä omassa otsalohkossaan mitä kirjoittelee..
ensinnäkään mikään ei pelasta enään k.o poliisia.. vaikka kuinka pitäisitte bemaristeja mulkkuina(niinhän se on aina ollut eikä se siitä olisi mihinkään muuttunut vaikka k.o poliisi olisi hengissä)
miksi esimerkiksi tässä tapauksessa http://www.turunsanomat.fi/kotimaa/?ts=1,3:1002:0:0,4:2:0:1:2007-05-15,104:2:459128,1:0:0:0:0:0:
ei ruvettu syyttämään tässä tapauksessa autonmerkkiä.. miksi?
mielestäni tämä on täyttä paskanjauhantaa syyttää yhtä merkkiä.. kusipäitä löytyy ihan yhtälailla muunmerkkisiä autoja ajavista.
Kullehan urpo, noita museoautoja ei yleensä tuoda ulkomailta.
Kyseisen, 2.7-litraiseksi muutoskatsastetun suomiauton kuski edustaa lähinnä idiotismia, jota ilmenee yhä enenevissä määrin tällä keskustelupalstalla.