Tässäpä ajattelin kysellä ihmisiltä mitä ihanaa sinulle on viimeksi tapahtunut?
Minusta tuli kummi viimeviikonloppuna. Tosi suloinen ja kaunis pyöreäposkinen poika=)
Hyvän nimenkin sai.
Minusta tuli kummi viimeviikonloppuna. Tosi suloinen ja kaunis pyöreäposkinen poika=)
Hyvän nimenkin sai.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Minä sain pariviikkoa sitten tuon harjisvauvan,
se on aika ihanaa ;)))
kopautin poikaa vasaralla peukaloon. Siitä suuttuneena se otti minusta niekaotteen, retuutti laiturille ja heitti järveen.
Sitten se tuli heti katumapäälle, pelästyi että jos saan vaikka sydänkohtauksen ja hyppäsi itse perään ja auttoi minut kuiville.
Minusta tuo oli aika hyvä juttu.
nukuin pitkästä aikaa,jopa noin 5 tuntia-se oli upeaa, ja olo on uudistunut!
ja siitäkin nauttii joku.
No, toinen tulee toimeen vähemmällä kuin toinen.
Kuka se muuten on tämä mistica??? Juuri olet ainakin vasta rekaantunut, mutta oletko täällä aikaisemmin kirjoitellut???
keskimmäisen rippijuhlat viikonloppuna ja kaikki sujui hyvin.
Nyt lomaillaan, pestään mattoja ja saunotaan ja uidaan. Kanoottiretki tiedossa vielä tänään tai huomenna. Koiruuden kävin meren rannalla uittamassa. Meri on pläkä ja rannalla paistuu, ei voi säästä valittaa - on upeata.
Sairastuttuani huomasin miten paljon hän minusta välittää. Vielä näin pitkän ajan jälkeen, jonka olemme yhdessä kulkeneet, se oli lahjoista suurin ja arvokkain.
uneton kulkija Telluksella. En ole aiemmin kirjoittanut täällä. Lueskellut vain lystikseni ja mielenkiinnosta.
Mikäs synti se on, jos joskus valvon viikkoja, joskus vain muutaman yön, ja normaali unimäärä jää usein aika vähäiseksi. Toisiaan otan takaisin.
Ei se 5 tuntia niin pieni määrä ole, kun on jo vuorokausia ollut valveilla. Joskus riitti seisaaltaan minuutin silmien sulkeminen, olo oli levännyt.
Kaipa taas joskus rytmi kääntyy samanlaiseksi kuin muilla...
Ja nyt on positiivista se, että luomet alkavat tuntua suloisen raskailta, tosin herätys on jo klo 7 maissa. Pienistä asioista voi olla kulkijan hyvän olo kiinni.
EN TIEDÄ < MUTTA SE ETTÄ TUNTUU ETTÄ SE VANHA JOONAS L ON KADONNUT KEHISTÄ < JA TILALLE TULLUT UUDEMPI