Onko teillä muuttunut kohtaukset

kun lääkkeet on muutettu?
Mulla on alkanut tulemaan ihan ihme juttuja.
sellaisia kävelyjä aivan sekaisin
yhtäkkiä olen jossain muualla taju ei
kylläkään lähde.

ja sitten sellaisia että puhe ei tule
ja oikeaa kättä tärisyttää
oikea puoli kasvoista niin kuin halvaantuu

lääkkemäärää vaan korotetaan onkohan
siittäkään mitään hyötyä!
9823
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

lääkkeenä? Olen kuullut että siitä on jotain tuontyyppistä oireilua, että kohtaus on tavallaan tulossa tai päällä, mutta ei täysin...iik.

Äänestä
  • trileptal,absenor,rivatril

    Äänestä

  • juulia kirjoitti:

    trileptal,absenor,rivatril

    neurologin kanssa mikä näistä sen
    tekee sillä joku ei selvästikään
    ole sun lääkkeesi.
    Mikä on se jota lisätään koko
    ajan voi olla just se pahin ??

    Äänestä

mulle ja kuitenkaan se ei pitänyt
kohtauksia poissa kokonaan joten
se purettiin turhana lääkkeenä
sitten pois.
Sain myös paniikkikohtauksia ja
lääkkeitä syön vieläkin =(

Älä loukkaanu, mutta millään en
jaksa muistaa mitä lääkkeitä syöt ?

Äänestä
  • trileptalia 750*2,absenor 600*2,rivatril 2*0,5 illallla
    kaikkia nostettiin trileptalia 300mg absenoria 600mg ja rivatrilia 0,5 iltaisin lisää

    Äänestä

tuli justiinsa mieleen että on aika
elokuussa neurolle.
muistin että hän puhui viimeksi
absenorin vaihdon keppraan!

millaisia kokemuksia teillä on kepprasta.

ei millään jaksais vaihtaa kun viimeiset
kaksi vuotta on ollut yhtä lääkkeitten
kans pelleilyä eikä ole vieläkään löytynyt
sitä oikeaa.

Äänestä
  • mulle ollenkaan, kun muutti mun kohtauksien muotoa pahemmaksi ja itse kohtaksia se ei poistanut ollenkaan.
    Sain myös paniikkikohtauksia.

    Muista kuitenkin, että jokainen meistä
    on yksilö !

    Sulle se voi olla juuri se oikea lääke
    joka poistaa tai edes vähentää sun
    kohtauksia ja olosi paranee huomattavasti.

    Jos sun nykyinen lääkitys ei toimi
    niin kokeile pois !

    Sauvatar

    Äänestä

Joo. Aluksi minulla oli vain toonis- kloonisia mutta muutaman vuoden jälkeen rupesin kanssa huomaamaan, että mitäs minä täällä teen. Olen luennoilla esimerkiksi kysellyt luennoitsijalta tämän nimeä ja missä ollaan yms. Lopulta saatiin selville, että kyseessä olivat partiellit kohtaukset. Eli vastaus on kyllä voi.

Äänestä

kohtaukset pahentuneet..lamin ja keppran myötä. Ennen oli vain nykinöitä lihaksissa. Nyt lähtee jo tajukin =( keppraa ja lamia syön. Lami ei taida enää edes vaikuttaa. Keppra aiheuttaa käsien vapinaa ja sydämen tykytystä . Ennen kohtausta toinen puoli kasvoista tulee tunnottomaksi ja kohtauksen jälkeen järjetön päänsärky ja jalat pettää alta.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


juulia kirjoitti:

kun lääkkeet on muutettu?
Mulla on alkanut tulemaan ihan ihme juttuja.
sellaisia kävelyjä aivan sekaisin
yhtäkkiä olen jossain muualla taju ei
kylläkään lähde.

ja sitten sellaisia että puhe ei tule
ja oikeaa kättä tärisyttää
oikea puoli kasvoista niin kuin halvaantuu

lääkkemäärää vaan korotetaan onkohan
siittäkään mitään hyötyä!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu