Onko kokekusta? Tarvitsen trimmeriä ja kolmioterää, en raivaussahaa. Näyttää olevan kohtuuhintainen ja sanoivat liikkeessä että ongelmia ei juuri ole. On kuulemma ollut maahantuonnissa Suomeen kohta 5 vuotta ja osia saa.
Talon 32cc trimmeri
testari
65449
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
ja hyvin on spelannut totuuden nimissä ostin myös jatkovarren ja pensasleikkurin ja sillä katkon lumpeet järvestä. helppoa kun toinen soutaa ja toinen leikkaa kätevää sit vähän ööljyä ettei terät ruostu...3 kesä menossa ilman ongelmia
Onko tietoa mistä saa ostaa varaosia noihin Talon trimmeri/raivaussahoihin.
Kipinää ei tule tulppaan, varmaan sytyspuola rikki.
Jos puola on rikki , niin osta uusi peli. Tulee halvemmaksi. Taitaa olla sama juttu, jos siima loppuu.
Itselläni ollut Talon 32cc jo monta vuotta. Toiminut tosi nöyrästi mutta tänään teki stopin ja asiaa kun selviteltiin niin osoittautui että puola on sökö. Olen yrittänyt hakea paikkaa mistä tähän laitteeseen saisi uuden puolan mutta ei tunnu onnistuvan. Onko kenelläkään tietoa mistä löytyisi?
Huomioin kyllä tuona vastauksen "Osta uusi laite" ...
Käy nätisti tommonen talon mutta huono ergonomia. Raskas käyttää. Ei niihin mitään osia saa eikä niitä kukaan ostaisikaan vaikka saisi. Kertakäyttötuotteita. Uusi trimmeri vaan.
kokemuksia hyviä, pikkukone ei jaksa oikein siimalla katkoa mutta tuommoisella ei voima lopu kun ei "revi"
https://www.homedepot.com/p/Rino-Tuff-Brush-Cutter-Universal-Trimmer-Head-16231/100671859