Poika ongelmia..

~Isabella~

Laahustin painavat koulukirjat kädessä kohti luokkaa. Huokaisin syvään. Kuuliin askelia edestä, mutten jaksanut nostaa katsetta ylös. Yhtäkkiä joku törmäsi minuun. Kaaduin maahan ja kirjat lensivät mukana. "A-Anteeksi", kuulin tutun äänen. Säikähdin hiukan. Se oli ihastukseni, naapuriluokan Jussi. Jussi oli minua hiukan pitempi ja komea poika. Hänellä oli puolipitkät, noin korviin asti ylettyvät, ruskeat ja hiukan kihartavat hiukset. Hänellä oli poikamaiset kasvot. Hän oli kertakaikkiaan söpö. Mutisin jotain vastaukseksi. Jussi keräsi kirjani ja antoi minulle. Hän lähti kävelemään. Katsoin haikeana hänen peräänsä. Käännyin luokkaan päin, ja tunsin hänen katseensa selässäni. Pysähdyin, katsoin Jussia silmiin ja hymyilin. Jussi hymyili varovaisesti takaisin. Hänellä oli upea hymy, valkoiset hampaat näkyivät. Juoksin luokkaan ja istuin bestikseni, Suvin viereen. Suvi huomasi henkästymiseni. "Älä kysy mitään.. Törmäsin tiedät-kai-kukaan.." supisin ärtyneenä. Suvi naurahati, ja pahaksi onneksi tiukkis opemme kuuli sen. "Te kaksi sitten jäätte koulun jälkeen tänne erään toisen kanssa." hän murahti. "Kenen?" Suvi huusi. Hän oli uhkarohkea, eikä välittänyt säännöistä. "Pojan naapuriluokalta" ope murahti. "Mut mun pitää mennä terkkarille koulun jälkeen" Suvi valitti. "Noh, huomenna sinä jäät!" Ope nurisi.

Tunti kului hitaasti.. Mietiskelin Jussia ja open sanoja: "Naapuriluokan pojan kanssa". Ope piti naapuriluokalle, eli 7.B musaa. "Mulla kävi hyvä tuuri", Suvi virnisti ja lähti pois luokasta. Tunti oli loppunut. "Minä lähden nyt kotiin, mutta olet Jussin kanssa täällä sitten tekemässä tehtäviä koko tunnin", Ope kertoi. "Apua.. Jussin kanssa kaksin" nielaisin ja vatsassani alkoi lentämään tuhansia pieniä perhosia. "Ai moi.." Jussi sanoi ja istui viereeni. "öh.. Hei", kuiskasin pelokkaalla äänellä. Jussi katsoi silmiini oudosti ja antoi katseen kierrellä vartalollani. Hän alkoi suutelemaan hellästi. Vastasin takaisin. "Entäs jos joku tulee?" kysyin Jussilta. Hän vain hymyili. "Tuletko huomenna Discoon?" hän kysyi ja antoi vielä yhden suukon. "Juuh.." kuiskasin ja aloin tekemään tehtäviä.

Seuraavana päivänä polveni tuntuivat olevat ihan muussia. Laitoin kouluun tiukan topin ja lyhyen farkkuhameen, sillä disco olisi heti koulun jälkeen(pääsin vasta 16.30, koska olisin tietokoneluokassa).

"Moih!" Jussi huusi minulle ja pyysi tanssimaan. Olin haljeta ilosta. Huomasin Suvin kateelliset katseet. Tanssimme lempikappaleeni, Him:in The Funeral of Hearts:in tahdissa. "Täytyy käydä vessassa.."kuiskasin ja lähdin vessaan. Jussi alkoi seurata. Koulussamme oli tytöillä ja pojilla yhteiset vessan(karmiwaa). Jussi työnsi minut isoimpaan vessaan ja alkoi suudella. "En ole viellä valmis tähän.." sanoin nolona. Jussi pettyi. Tai siis ainakaan ei myöntänyt sitä, mutta huomasin sen heti. Lähdin itkien pois. Olin menettänyt Jussin sen takia. Tai siis niin luulin..

Jatkuu..

2

3756

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • antti

      Ei mun takia tarvitse jatkaa, näytti jo niin huonolta tuo alku et jätä vaa kertomatta loppu, kiitos

    • PuPuJuSSi

      Jatka..

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ikävä sinua

      Onkohan sulla ollut sama tunne kuin mulla viimeisten parin päivän aikana, eilen varsinkin. Ollaan oltu ihan lähellä ja k
      Ikävä
      37
      5136
    2. Oletko sä oikeesti varattu?

      Että sen takii ei voida olla tekemisissä?
      Ikävä
      82
      3656
    3. Horoskooppikysely

      Oma ja ikävän kohteen horoskooppi? Sopivatko yhteen?
      Ikävä
      40
      3062
    4. Rakas, kerro mulle

      Miltä se tuntuu?
      Ikävä
      61
      3005
    5. Suuri tulipalo

      Missä mikä palaa?
      Kiuruvesi
      10
      2956
    6. Kesäseuraa

      Kesäseuraa mukavasta ja kauniista naisesta. Viesti tänään mulle muualla asiasta jos kiinnostaa Ne ketä tahansa huoli, t
      Ikävä
      56
      2363
    7. Miksi haluat pitää estettynä mutta täällä puhut?

      Eikö olisi parempi puhua ihan kasvotusten?
      Ikävä
      41
      1848
    8. Tuksu on edelleen sinkku - nuori Joonas jätti!

      Hihhahihhahhaahheee Joonas keksi hyvän syy. : Tuksu on liian Disney-prinsessa hänelle. (Mikähän prinsessa lie kyseessä….
      Kotimaiset julkkisjuorut
      9
      1790
    9. Kiusaaja otti yhteyttä, mitä tekisit?

      Minulle kävi näin pari kk sitten. Olin aluksi todella ystävällinen. Sanoin, että olin jo unohtanut jne. Asia jäi vai
      Sinkut
      143
      1745
    10. Mies! Lupaatko

      enskerral kertoo mis mennään..? :D <3
      Ikävä
      18
      1731
    Aihe