Hammaslääkäri

pelkoa

Eli hakusessa nimi hyvälle / hellälle hammaslääkärille. Poden aivan järjetöntä hammaslekuri kammoa mutta pakko ois mennä remonttiin...
Olen kuullut, että Turussa on hammaslekureilla käytössä laser poria, onko Raumalla jollain ?
Kertokaa nimiä ja kokemuksia...

8

5895

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Veli urhea

      Koitappas nyt naisistua tai miehistyä ei hampilääkäri enää nykypäivänä satu, jos pystyt nipistämään itseäsi poskesta, kestät myös hammaslääkärin poran, jos vika on henkisellä puolella, sitten ei ole neuvoja. Senverran itsellä elämänkokemusta, että tulet kohtaamaan elämässäsi paljon, paljon pahempaa kuin hammaslääkäri se nyt vaan menee niin, elämä on sellaista. Niin muuten ole onnellinen, jos yleensä pääset Raumalla hammaslääärille, yksityisille on lähes mahdoton päästä, sama pätee kunnalliselle puolelle. Tää on tätä.

    • ggg

      ainakaan mene kunnallisessa puolella mieshenkilö A.H:lle. Tiuskii ja äyskii, eikä todellakaan ymmärrä hammaslääkäripelkoa.

      • raumalla

        itelläni on samaa pelkoa. Jos hammaslääkäri pitää nimenomaan olla Raumalta suosittelen Rauman Hammaslääkäripalvelua Nortamonkadulla, jäähallin kulmalla ja sieltä hammaslääkäri Soinia, mies osaa hommansa ja ymmärtää pelkoa.

        Mutta jos jaksat 50km siirtyä niin Porissa on suomen johtava hammaskirurgi Ossi Lehmijoki, teljän hammaslääkäriasemalla, tekee myös nukutushoitoja todella operaatioita pelkääville potilaille, suosittelen, mutta kylläkin vain pelkällä puudutuksella.


      • Paljon pelännyt
        raumalla kirjoitti:

        itelläni on samaa pelkoa. Jos hammaslääkäri pitää nimenomaan olla Raumalta suosittelen Rauman Hammaslääkäripalvelua Nortamonkadulla, jäähallin kulmalla ja sieltä hammaslääkäri Soinia, mies osaa hommansa ja ymmärtää pelkoa.

        Mutta jos jaksat 50km siirtyä niin Porissa on suomen johtava hammaskirurgi Ossi Lehmijoki, teljän hammaslääkäriasemalla, tekee myös nukutushoitoja todella operaatioita pelkääville potilaille, suosittelen, mutta kylläkin vain pelkällä puudutuksella.

        Samaa meinasin ehdottaa. Jos voit, tule Poriin Teljän Hammaslääkäriasemalle. Vieressä hyvä parkkipaikka ja aivan ihanat lääkärit. Kerro vain että pelottaa. Minäkin pelkäsin ja pelkään aina vähän, mutta ei satu.


    • itsekin pelkäävä

      naishammaslääkäri, jossa olen "uskaltanut" käydä jo muutaman vuoden ajan.

    • Anonyymi

      Lompakkoon enemmän sattuu 🫣

      • Anonyymi

        Eikä hampaaseen


    • Anonyymi

      Hammaskarismaan saa helposti aikoja. Ottavat hyvin huomioon myös lääkäripelkoiset. Suosittelen.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Persujen VigeIius noIasi taas itsensä

      Kun uhriutui vuonna 2024 (siis persujen "vahtivuorolla") Tampereella aloittaneen perheryhmäkodin toiminnasta. ”Leviää k
      Maailman menoa
      37
      2373
    2. Persut ei kestä heidän johtajistaan tehtyä huumoria

      Laajalti tiedostettu tosiasia on, että autoritaariset johtajat ja erinäiset diktaattorit eivät kestä heidän kustannuksel
      Maailman menoa
      48
      2010
    3. Kuka omistaa entisen Veljeskodin?

      Kenellä on varaa pitää hiljattain remontoitua rakennusta tyhjillään? Tehdäänkö siitä Suomen kallein kirpputori vai mikä
      Ähtäri
      9
      1946
    4. Vasemmistoliitto peruisi sosiaaliturvan heikennykset

      He palauttaisivat työttömyysturvan ja asumstuen suojaosat, eli saisi jälleen tienata 300 euroa kuukaudessa ilman tukien
      Maailman menoa
      42
      1671
    5. Jos voisit kysyä

      Kaivatultasi vielä yhden kysymyksen, mikä se olisi? Aloitan: Mitä sinä halusit minusta?
      Ikävä
      136
      1381
    6. Oli kiva nähdä sut

      vaikkakin kaukaa ja nopeasti. Tiedän kyllä tasan tarkkaan missä mennään, joten anteeksi jos pilasin päiväsi, ei ollut mi
      Suhteet
      22
      981
    7. Välillä kyllä naurattaakin tämä kahden aikuisen meininki

      Se nyt on aivan selvä asia että kumpikin on päälakeensa myöten rakastunut, ja sinä se olet koko ajan ollutkin. 😘
      Ikävä
      62
      883
    8. Lamppu syttyi

      Tiedätkö mitä mies, olen aivan yhtä rakastunut suhun. Kyllä. Koita jaksaa eiköhän me kohta nähdä ❤️
      Ikävä
      69
      863
    9. Talk Show isäntä Jimmy Kimmel sai kenkää

      Vasurina heitti sopimatonta läppää murhatusta Charlie Kirkistä tai oikeammin murhaajan poliittisesta taustasta ja kuinka
      Maailman menoa
      118
      861
    10. Jos voisit palata yhteen risteykseen

      ..mikä se elämässäsi olisi?
      Ikävä
      67
      856
    Aihe