Miten nauhotan vhs/dvd:lle digiboksin kautta??

Eli ongelma on tämä, meillä analoogisella puolella ei näy ku 1,2 ja 3. Digikanavalta haluaisin nauhoittaa ohjelman vhs:lle tai dvd:lle, mutta miten ränklään niitten johtojen kanssa? mikä johto liitetään mihinkin? Huomenna pitäis saada ohjelma nauhotettua ja hätä meinaa iskeä.

Hjälpa!
1509
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Kaapelit näin: http://www.digitv.fi/sivu.asp?path=1;2998;3077;3079
Videonauhurista valitset tallennuskanavaksi..A1,E1,L1,AUX,mikä se sitten siinä nauhurissa onkaan.Kokeilemalla selviää.Jos ei mikään muu auta,lue nauhurin käyttöohjeet:)"Tallennus ulkoisesta ohjelmalähteestä",tms.Muista,digiboxi tulee olla sillä kanavalla jolta nauhoittettava ohjelma tulee.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


rrrrrrrrr kirjoitti:

Eli ongelma on tämä, meillä analoogisella puolella ei näy ku 1,2 ja 3. Digikanavalta haluaisin nauhoittaa ohjelman vhs:lle tai dvd:lle, mutta miten ränklään niitten johtojen kanssa? mikä johto liitetään mihinkin? Huomenna pitäis saada ohjelma nauhotettua ja hätä meinaa iskeä.

Hjälpa!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu