jo pidemmän aikaa on ollut sama ongelma.. seksiä tekee mieli paljon, mutta kun päästään itse asiaan alapääni on niin kuiva ettei yhdyntä onnistu millään.. siitintä on vaikea saada sisään ja minua sattuu paljon.. olen ruvennut välttämään kyseisiä tilanteita, mutta aina välillä ajattelen pulman jo hävinneen ja kokeilevani hieman.. johtaa useimmiten suureen pettymykseen molempien puolelta.. syön meliane-merkkisiä yhdistelmäpillereitä, voiko niillä olla vaikutusta asiaan? haluttomuudesta ei siis ole kyse, mutta hommat eivät vain "luista.."
missäköhän vika?
pipa
3587
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
pillerit ei varmaankaan siihen vaikuta, ku mulla ne ainakin sillon ku niitä söin ni olin aivan liian märkä, luulis että ne silleenpäin vaikuttaa... ootko aivan varma että oot henkisesti valmis yhdyntään?
Oon kuullu melianesta aiemminkin tällasta. Voi johtuu pillereistä. Se kun on erittäin yksilökohtaista, mitä pillerit tuo sivuoireinaan kenellekin. Itsellä pillerit on vieneet seksihalut melko tyystin, mielialanvaihteluita, kipeät rinnat yms. Aiemmissa pillereissä oli sama vika, seksiä teki mieli ja muuten olin aivan valmis ja innoissani, muutta en kostunut millään.
Voihan tossa tulla myös paineita, kun puuhat on menny mäkeen niin jotenki stressaa siten. Mutta, hanki liukuvoidetta, ellet haluu kokeilla jotain muita pillereitä, niitähän on sataa merkkiä. Liukuvoide on ihan kiva juttu tällasessa tilanteessa, eikä sitä oo mikään häpeä ostaa tai käyttää. Sitä voi ostaa marketeista, seksiliikkeistä, apteekista jne. Sillä saa kyllä homman taas luistaan :)
Ota puheeks lääkärin kans kun käyt seuraavan kerran, se varmasti pystyy neuvoon tai määrään muut pillerit, turha tollasesta on kärsii.
Söin pillereitä vuosia (eri merkkisiä kuin sinä, mut kuitenkin), ja lopulta ne alkoi viemään kaiken kosteuden limakalvoilta. Vaikutukset voi siis vuosienkin jälkeen vaihdella. Ongelma oli sama kuin sulla, eli vaikka omasta mielestään oli kuinka kiihottunut niin en vaan kostunut. Vaihdoin pillerit hormonikierukkaan ja nyt ongelma on lähes kokonaan korjaantunut. Eli suosittelen todellakin ehkäisyn vaihtoa, ja ensiapuna kannattaa käyttää liukkaria.