Onko kokemuksia Orchard hotellista? Millainen matka Night Zoohon?
Missä kannattaisi käydä 2vrk:n aikana matkalla Sydneyiin? Miten Singapore Changin lähtöselvitykset ja turvatarkastukset sujuvat, eli paljonko varattava aikaa? Ovatko jouluvalot syttyneet marraskuun 20 päivän tienoilla.
Orchard hotel
2
963
Vastaukset 2
- tunturikettunen
Itse hotellista en osaa sanoa, ohi on tullut kuljettua ja ihan hyvällä paikalla eli enpä usko mitään erityistä moitittavaa olevan. Night Safariin kulkee joka ilta shuttle bus ko hotellin edestä tunnin välein(4S$/suunta/hlö) eli se lienee helpoin tapa. Tosin menomatka kestää pitkään kun tuo on eka pick-up point...
Tuosta ei ole kovin pitkä matka botanical gardeniin, joka on mielestäni pienen kävelyn arvoinen paikka. Ja tietty jokunen lähistön ostoskeskus tullee tuossakin ajassa tutuksi. Lähtöselvitys tulee mulle tutuksi vasta ensi viikolla ;) - -----=)
Olin kyseisessä hotellissa viikonlopun verran palatessani Melbournesta pari vuotta sitten. Hyvä hotelli ja hyvällä paikalla. Tosi siisti, ihan melkein luksusta. Hotellissa näkyi yöpyvän todella paljon lentohenkilökuntaa.
Aamiaisbuffetti oli ainakin tuolloin ihan mukava, löytyi sekä länsimaista että itämaista vaihtoehtoa.
Itse ehdin tuon viikonlopun aikana nähdä ja tehdä paljonkin, ja ihan kiireettä. Kävelin ja shoppailin, hyppäsin kiertoajelubussiin ja katsastin ne "pakolliset" nähtävyydet. Vietin aikaa myös Sentosalla, oli mukava saada vähän väriä pintaan (muista suojakertoimet, siellä palaa hetkessä) ja pulahtaa uimaan.
Hotellilta saa näppärästi taksin kentälle, missä mennen tullen hommat hoituivat todella näppärästi.
Singaporessa tunnettiin Suomi ja suomalaiset hyvin, sen verran paljon siellä liikemiehiä kulkee.
Hyvää matkaa sinulle. T. Niira
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Joko seuraava hallitus uskaltaa puuttua 7,5 viikon vuosilomiin
Onhan se törkeää eriarvoisuutta ja verovarojen törkeää tuhlausta.134742Kysymys
Pystyisitkö tutustuu kaverina tai alkaa parisuhteeseen skitsofreenikon kanssa? T.Skitosoaffektiivinen (parantunut) Ois197700Kyllä mä tiedän et me kuulutaan yhteen ja se on tähtiin kirjoitettu!!
En vain halua satuttaa sua. Olen aivan perseestä epävakaan ja ADHD oireiluin vuoksi. Ja kun olisi aika "vapauttaa" ne su47647Töysä otsikoissa
Töysässä takavarikoitu kaksi luvallista käsiasetta ammuskelun jälkeen!Näin media uutisoi!27641Metsamanin muru kissa kuollut
Nyt siellä surraan muru kissaa päivä tolkulla,vaikka muuten ei oo välittänyt mitenkään siitä,kun joka videolla vaan mars99634- 61619
- 43565
Mistäkö haaveilen
Tällä hetkellä. Siitä, että kohtaamme, vetovoima on jäljellä ja saisimme olla aivan kahden, ei tarvitsisi välittää mistä29531Tapailtaisko nainen
Meidän kotien puolessavälissä suunnilleen, vähä niinku salaa. Siinä on yks kiva paikka joka sopis hyvin. Mieheltä59525Kuinka hyvin kestäisit?
Oletko miettinyt, että mitä jos olisit pyöreä pullukka ja vielä ruma niin kestäisitkö vai masentuisitko?102520