olet vuokranantajastasi ,täällä meillä talot pääsääntöisesti 20 vuotta vanhoja,parvekkeilla raudat näkyy, ikkunoita ei kohta voi aukaista pesua varten kun pokat on sylissä,katot vuotaa,kaikki rapistuu,korjataan vasta kun on lopullisesti kaput,minkäännäköistä ennakoivaa huoltoa ei ole,isännöitsijä kuuntelee,toteaa ei ole määrärahoja,mihin ne oikein menee?lehtolaakso ja tvt ovat suurimpia vuokranantajia kaupungissa nykyään puhutaan kiinteistöjen elinkaaresta täällä jäkärlässä ollaan huonossa hapessa,miten muilla alueilla?
tvt mitä mieltä
riittää kohta
7527
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Vedä nyt henkeä välillä!
Määrärahat menee maahanmuuttajien hyysäämiseen ja heidän asuntojensa korjaamiseen. Olen nimittäin töissä rakennusalalla, ja remonttityöt kuuluvat myös toimenkuvaan. Heille kun ei kelpaa jos seinässä on pikkuinen halkeama, ja astianpesukonekin pitää hetimiten kytkeä. Eipä taida ne lehmänpaskasta tehdyt majat halkeilla, ja sitä yhtä peltilautasta on varmasti vituttanut huuhtoa siinä krokotiilien täyttämässä joessa.
Paskan möivät, perkele...
Heti vian huomattuanne otatte yhteyttä oikeaan henkilöön uskon asioiden korjautuvan, mutta ei kaikki Turun paha ole maahanmuuttajien syytä
Kattoma tonne halisi, ni näet mis kunnos o 95 rakennetut talot. Parvekkeist o paloi pois, sisäseinis o koolaus ja kipsilevy kummalki pualel et ku kiukkusest piarasee ni o em: olohuanees. Ikunat o viturallas joka suunta, eikä asu ku 17 eri kansalaisuut.
lä käyn sinä olet jo käynyt.
Sit ruikutat jos kerra tiärät vai oleks mustilaine??
Just joo, vuokralaiset ei välitä paskan vertaa mitä asunnoille tapahtuu. Kun ei omista mitään, ei myöskään tajuta pitää mistään huolta. Potkitaan seinät ja ovet hajalle. Ei mitään välitetä. Ja sitten haukutaan vuokranantajia, kun ei pidetä huolta asunnoista. Haloo, herätkää !
Vuokra on kyllä noussut joka vuosi, mutta mitään korjauksia ei ole tehty. Eikö sitä rahaa voisi kerätä korottamalla uudempien asuntojen vuokria; nämä 1950-luvulla rakennetut on varmaan jo moneen kertaan maksettu.
Joku kuntoarvio tehtiin asunnoissa jokunen vuosi sitten, mutta eipä senkään seurauksena ole toimenpiteisiin ryhdytty. Omassa kämpässä kans tuuletusikkuna jäätyy talvisin kiinni, kylppäri on kamalassa kunnossa ja sisäremppaa on tehty viimeksi 80-luvulla. Ja sen huomaa.