Vapputexmexi(TosItARINA)

ettänäinkävi

Heips!
Vuosi aikaa sitten otettiin viinaa kavereiden kanssa aika rankemmanpuoleisesti muutamanpäivän ja tietenkin sitten vappuaattona kun menimme kaverin luokse yöksi. Kaverin tyttöystävä laittoi sohvalle minulle yöpaikan ja toivotteli hyvääyötä, mutta kuinkas ollakkaan yöllä siinä neljän 4%% promillen humalassa luulin olohuoneen pöydällä olevaa posliinilautasta wc-pöntöksi ja paskansin siihen kunnon "texmexmuhennoksen" (texmex tulee sanoista: kävimme syömässä mexikolaista jossa oli papuja niin perkeleesti.) ja jotenkin olin onnistunut samalla "tuunaamaan" kaverin olohuoneen sohvankin uuteen uskoon. Paskaa oli tosissaan sohvalla ja posliinilautasella, matolla ja pöydällä. (hyi,vittu) Kun sohvan liekkimeri oli tuunattu olin sitten asiointini jälkeen menny kiltisti nukkumaan tuunatulle sohvalle, josta sitten heräsin kaverin tyttöystävän huutoon aamulla. Se itki ja huusi ja siivosi sitä tuunausjälkeä ja herätti vielä poikakaverin joka vaan käväs olohuoneessa mutta oli niin mehuissa, että ei tajunnut mitään mitä oli tapahtunut. Aamulla vaan kysy että teinkö tempun tahallani, en todellakaan!!?? NE osti sitten uuden sohvan joka maksoi 850E! Piti olla halpa vappuperkele!! Klara vappen vaan perkele!! KAikkea paskaa sitä vappuna voi sattua! Vittuun roswellit!! Tapahtuu ihmeitä muutenkin!

2

1688

    Vastaukset 2

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • --------------

      Gallup tämän viestin lukijoille: kuinka moni teistä kertoisi tämän asian esim. Suomi24-keskustelupalstalla, jos tämä olisi sattunut teille?

    • lukija...

      Tää on niiiin sairaan - sika hyvä juttu, että on aina pakko käydä lukemassa kun masentaa ja tympii. Alkaa ihan pakostakin naurattamaan vedet silmissä kun mietin tota tilannetta... ei hitto sentään... Onneksi et ollut minun miehen kaveri!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"

      Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va
      Suomalaiset julkkikset
      109
      2250
    2. Mitäpä luulet että tykkääkö

      kukaan kaivatustasi ?
      Ikävä
      103
      896
    3. T rakastan sua

      vaikket sitä usko
      Ikävä
      69
      871
    4. Mitä tapahtuu?

      Mitä tapahtuu Humalojalla? Poliiseja talon ympärillä ja paljon ihmisiä pitkin pihoja???
      Haapavesi
      22
      852
    5. Varmaan aika moni

      Haluaisi sinut enemmän kuin mielellään
      Ikävä
      48
      835
    6. Suomi on viittä vaille sodassa Venäjän kanssa...

      ...syynä tähän on kokoomuslainen presidenttimme Stubb. Hän on ainoa eurooppalaisen maan johtaja, joka kärkkäästi ja taha
      Maailman menoa
      541
      770
    7. Miksi et lähesty minua

      Jos kerran kaipaat, mies? Mitä pelkäät?
      Ikävä
      80
      687
    8. Olen vähän epävarma siitä, oletko kiltti

      Nainen, ensivaikutelma oli, että olet tosi hyväsydäminen eli siinä mielessä harvinaisuus. Eli et mene virran mukana, etk
      Ikävä
      76
      650
    9. Herkkä, hellä, aurinkoinen, kaunis upea, valonsäde on hän nainen

      Ja myös fiksu, älykäs ja luonnonläheinen. Erittäin mielenkiintoinen ja kiltti ihminen. Haluan tuntea hänet, koska kaik
      Ikävä
      23
      600
    10. Kai sä olet

      Luovuttanut mun suhteen.
      Ikävä
      57
      561
    Aihe