DAT tiedostot sekaisin ruudulla

Mikä lienee, kun Video-CD-elokuva (.DAT) ei aukene Nero 7 :llä eikä muullakaan kuin sotkuna? Kuinka saan Nerossa liitettyä tekstit mukaan?
3169
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Kysymyksesi on yhtä sotkua. Selostuksessasi ei ole päätä ei häntää.

Äänestä

DAT vittaa muinaiseen digitaaliseen äänentallennusstandardiin. Tuskinpa sillä voi mitään videota esittää. Kokeile vaikka PC;n tiedostoselaimella tutkia, mitä siinä levyllä näkyy. Kokemukseni mukaan videoille Crystal player on paras

Äänestä
  • sillä .dat on tiedostopääte joka löytyy sieltä videocd:stä, lol. Sinne voi tekstejäkin lisätä mutten jaksa alkaa neuvomaan muuten kuin että googlaamalla löytää kuinka lisätään tekstejä valmiisiin dvd/videocd/svideocd:ihin.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Tosi aloittelija kirjoitti:

Mikä lienee, kun Video-CD-elokuva (.DAT) ei aukene Nero 7 :llä eikä muullakaan kuin sotkuna? Kuinka saan Nerossa liitettyä tekstit mukaan?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu