mersukuski toikkaroi autonsa kanssa kovaa vauhtia pakoon poliiseja viitakummussa viimeyönä. maijalla ajavat yritti epätoivosesti pysäyttää piikkimatolla 3 aikaan yöllä viertolantiellä. auton omistaja on anjalankoskelta, rekisterin mukaan. 3 kertaa viertolantietä kaahannu kuski pakeni kohti lehtomäkeä. poliisi ajoi farmarillaan perässä.
mersulla pakoon
maketheoriginal
102506
0Äänestä
Vastaukset 10
Vanhimmat
Kaahari pysähtyi piikkimattoon Kouvolassa
Julkaistu: 18:47
stt
Kouvola. 20-vuotias helsinkiläismies kaahasi hurjaa ylinopeutta poliisia pakoon Kouvolassa lauantain vastaisena yönä. Pako päätyi piikkimattoon.
Poliisin mukaan mies ajoi jopa 140 kilometrin tuntivauhtia tiellä, jossa nopeusrajoitus on 40 km/t. Vauhtia oli vielä satanen osuudella, jossa rajoitus on 30 km/t.
Pysähtymisen jälkeen nuori mies lähti vielä jalan pakoon, mutta poliisi juoksi hänet kiinni. Kaaharilla ei ole ajokorttia. Hän oli nauttinut hieman alkoholia, mutta ei yli rattijuopumusrajan.
Ei pysähtynyt heti piikkimattoon,veteli kuskin puolen kumit tyhjänä jonkin aikaa.Eniten huvitti kun Bomber-huppariin pukeutunut jannu itkunsekaisella äänellä huusi nimeään ja pyyteli anteeksi kun poliisisedät tenttasivat nimeä kun raudoittivat.Kova jannu,oikein påmperi!!
Pampers mikä luki siinä hupparissa xD
ja se kyllä kuului, itse olin hereillä tuohon aikaan ja ihmettelin että mitä oikein tapahtuu koska hälytysääni kuului niin läheltä.
Keittön ikkunasta näin sitte valkosen mersun ja poliifarmarin ajavan peräkanaa Jukolantiellä. Tosin vauhti ei näyttänyt siltä että 140 olisi ollut lasissa.
Taisivat ajaa rundia Viitiksessä jonkin aikaa, kunnes äänet hiljeni. Mietin että kävikö ulosajo vai saiko polliisi kiinni muuten.
Noin juuri kannattaakin tehdä, yrittää pakoon, se kun harvemmin onnistuu.
johonkin Siwan paikkeille ja poliisi huusi jotain josta en saanut selvää
Hyvinpä tietää kaveri mitä Kouvolassa tapahtuu, vaikkei asu täällä. Se viitakumpu taitaakin olla ihku paikka!
paljon muutakin.
Make mitä tarkoittaa Besserwisser?
tarkotat?
Ich glaube, dass du keine fremden Spachen gelernt hast. Du bist nur der Otterngesücht und ein komische Kartoffelkofferträger!!!!