Raju rakastaja

Mitä tykkäsitte finaalikappaleista?
3957
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Näissä sävellysten finalisteissa oli välikohdissa (ei-laulullisissa) hieman erikoisia sävelkulkuja ja rytmisiäkin sovituksia. Toki on hyvä että haetaan uusia vivahteita ja vaikutteita vaikkapa pop- jos ei jazz-musiikista - vaan äkkiä sitä miettii että mites nuo kohdat tangontanssijan jalan alle menevät.

"Keskiyön aikaan"-kappaleen tangosovitus oli "tangomainen" minusta ainoastaan niissä lauletuissa kohdissa, muuten meni melkein diskohumpaksi ap versiota mukaellen.

Äänestä

miten nyt tuon sanos ettei loukais ketään.Siellä Seinäjoella paikalla olleena ja livenä kappalet kuuleena tuli vähän outo-olo ei oikein tiennyt että minkä lajin musikkia tuli kuultua.

Kyllähän se tangoa paikoi oli mut myös diskohumppaa ja ja jopa hevin sävyjäkin ois voinut aistia.Vähän jäi sellanen olo et ois ollut orkalla nuotit sekasin.

En nyt niin hirveesti syttynyt. Voihan se olla että tanssipaikka sovitus on sit jo lähempänä tangoa.Saa nähdä.

Äänestä

Tangossa pitää olla Imua! Tästä puuttuu kaikki mitä tangossa pitää olla.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Ile kirjoitti:

Mitä tykkäsitte finaalikappaleista?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu