äänet katos!!!

asensin HL:n ilman ongelmia, mut 1.1.1.0-päivityksen myötä äänet hävisivät. enpä sitten pelaakaan CS:a. osaako joku auttaa?!? äänikorttini on SB 128, ja se toimii muuten aivan moitteettomasti. damn it!!!!!
4177
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Mul oli sama vika,huomasin et kun käynnistää cs:n, ja alkaa pelaa ei tuu ääniä, mut sit ku palaa sinne alkuvalikkoon create game, ja aloittaa alusta ni äänet palas. Eli jotta pääsen pelaa äänien kans pitää aloittaa 2 kertaa peli vikaa en tiedä, mut noin se mul pelaa.

Äänestä

Kokeile painamaan niitä, mutta älä paina f6:sta ja F7:kaa.

Eilen just painoin jotain nappia sieltä ja äänet katos, sitten löysin sen uudestaan ja ne palas.
En muista mikä nappi se niistä oli, mutta joku ainakin.

Katos toimiiko.

Äänestä

Tehkääs HL:n pikakuvake jossa olis parametrinä -nocdaudio

Esim.
C:SierraHalf-Lifehl.exe -nocdaudio

Sit kokeilkaa mennä Configuration -> Audio ja ottakaa EAX ja A3D pois päältä.

Tai sit, ku ootte pelissä, painaa Esc ja sit Resume, se voi auttaa..

Äänestä
  • ...Sitten teette radikaalit, ja asennatte pelin uudestaan?

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


help!!! kirjoitti:

asensin HL:n ilman ongelmia, mut 1.1.1.0-päivityksen myötä äänet hävisivät. enpä sitten pelaakaan CS:a. osaako joku auttaa?!? äänikorttini on SB 128, ja se toimii muuten aivan moitteettomasti. damn it!!!!!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu