Hankin kultaisen noutajan ja rhodesian koiran sekoituksen pari kuukautta sitten. Henkilö jolta pennun hankin on kadonnut maan alle, puhelimeen ei vastaa eikä viesteihin, lupasi lähettää vielä kuvia pennun vanhemmista, ja antaa yhteystietoja muiden pentujen omistajista, jotta voitaisiin pitää yhtettä. Mutta eipä ole tästä naisesta enää kuulunut. Koira haettiin Kotkasta. Pentuja oli muistaakseni 5.
Siis jos joku omistaa tai tietää jonkun joka omistaa maaliskuun lopussa syntyneen pennun niin laittakaa viestiä. Tahtoisin kovasti tietää mitä muille koirani sisaruksille kuuluu!
Meidän pikkuinen on ainakin super vilkas ja iloinen=)
kultainen noutaja/rhodesian koira
7
1588
Vastaukset
- BBaablo
Tarinasi oli melkein kuin meidän kirjoittama. Paitsi meidän pennun piti olla kultaisennoutajan ja labradorin sekoitus. Maksettiin siitä 300euroa. Kotkasta ostettiin. Mitään papereita tai kuvia ei ole lähetetty lupauksista huolimatta ja eläinlääkärimme sanoi, että pentu on luultavasti tuotu Venäjän pentutehtaasta. Pennulla on vaikea allergia, iho kutisee, sillä oli valtava heisimato, silmät vuotaa ja antibioottikuuri toisensa jälkeen annetaan korvatulehduksiin.
Pentu on kolmen kuukauden aikana maksanut meille yli 300 euroa lääkärikuluihin, erikoisruokiin, silmätippohin, matolääkkeisiin, korvatippoihin, antibiootteihin jne.
Meidänkin pentu on iloinen ja reipas, mutta ressukkaa tulee hirveä sääli, kun kutisee koko ajan ja joutuu lääkitsemään jatkuvasti.
Me luulimme, että pentutehtailla tarkoitetaan rotukoirien kasvattajia ja luulimme vilpittömästi, että sekarotuiset ovat terveitä.- ottakaa vastuuta
ja ilmoittakaa tämän myyjän tiedot eteenpäin!! Toivottavasti yhdenkään koiran ei tarvitse enää kärsiä!Tälläiset tehtailijat täytyy saada alas ja kuriin.
Nimi, puhelinnumero, osoite....
http://pentutehtailu.kissakala.com/
- Nemi-tyttö
Hei vaan.
Kuulostaa tutulta. Taitaa meiltä löytyä sisko pennullesi. Kyselinkin koirat.comin sivulla sisaruksia.
Yhteyttä en ole edes yrittänyt myyjään saada. Pitää kokeilla.
Tässä tapauksesas en kyllä usko mitään tehtailua olevan kyseessä..tai no miten sen kukakin ottaa. Emä oli kuitenkin pentujen luona kun niitä katsottiin.
Kiva olisi kuulla muista pennuista.
Meillä on todella kiltti ja tottelevainen tyttö. Aivan ihana pentu, oli sitten tehtailtu tai ei.- tintintin
kiva jos sisko meidän neidille löytyi! en itsekään usko että mitään tehtailu juttuja tässä tapauksessa.. ihmettelen vaan kun en saanut enää sitä naista kiinni enkä kuvia sisaruksista vaikka luvattiin.. haluasitko laittaa sähköpostiin kuvia teidän pikkuisesta?
- Plääh..
tintintin kirjoitti:
kiva jos sisko meidän neidille löytyi! en itsekään usko että mitään tehtailu juttuja tässä tapauksessa.. ihmettelen vaan kun en saanut enää sitä naista kiinni enkä kuvia sisaruksista vaikka luvattiin.. haluasitko laittaa sähköpostiin kuvia teidän pikkuisesta?
Mielellään laitan kuvia ja haluisin nähdä siskosta myös. Onko teillä se viiminen tyttö vai joku aikasempi?
- mmoii
Plääh.. kirjoitti:
Mielellään laitan kuvia ja haluisin nähdä siskosta myös. Onko teillä se viiminen tyttö vai joku aikasempi?
meillä on se viimeinen tytteli.. vastasin tuonne koirat.comin ilmoitukseesi, ja laitoin sulle sinne sähkpostiosoitteen johon voi laittaa kuvia, sitä kautta on varmaan muutenkin helpompi pitää yhteyksiä=)
- Nimetön
Hei! Haluaisin myös samanlaisen pennun, mutta vaikka kuinka yritän netistä etsiä, niin ei löydy millään hakusanoilla yhtään mitään! Mistä löysit pennun vuosi sitten, onko mitään tietoa miten saisin itselleni myös tuollaisen suloisen ihanan koiran?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Immu otti pataan
Olen pettynyt, hänen piti viedä Stagalaa kuin litran mittaa - mutta kuinka kävikään? Voi hemmetti sentään.... Ääääääh!1442470Näetkö feminismin uhkana
Vai mahdollisuutena kun deittailet naisia? Mitä miehet mieltä feminismistä?1961157Tykkäätkö halaamisesta?
Minä en. Tänään tuttava, jolle olen maininnut että en pidä halaamisesta, yritti halata minua ja olen vieläkin ihan raivo1131071Hinduilu on suurta eksytystä
tekosyvällinen tarina uppoaa moneen. Harhautusta todellisen Jumalan yhteydestä. Kuka haluaisi nähdä sielunvaelluksessa389930Malmin tapaus on järkyttävä
Kolme ulkomaalaistaustaista miestä raiskasi nuoren tytön tavalla, jota ei meinaa uskoa todeksi. Mikä voisi olla oikeampi296888- 66858
- 53841
- 89837
- 46829
- 51743