näittekö bändin jätkiä missään? ja tiedättekö milloin saapuivat suomeen? ja milloin lähtivät?
ja tuliko omalla koneella lentämällä?
ja tietääkö joku jotain muuta?
ja tuliko omalla koneella lentämällä?
ja tietääkö joku jotain muuta?
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 14
Vanhimmat
Tulivat kuulemma jo keskiviikkona, ainakin Tyler, koska tykkää Helsingistä. Lähtivät varmaankin eilen sunnuntaina.
Valitettavasti en tavannut :)
ei varmaan ihan keskiviikkona vielä tullut (?) kun oli keikka torstaina tallinnassa :)
tai eihän tuo hki-tallinna väli niin pitkä ole kylläkään :D
Tyler ainakin oli jo keskiviikkona Helsingissä ja siitä poikkesi Tallinnassa keikalla. Kai se kivempi on Kämpissä asua kuin Virussa.
olin kattomassa keikkaa oli ihana mitä mieltä te muut ootte keikasta?
oli todella hyvä! olis yllättynyt kun soittivat lempparini Sos (too bad)
ilta-sanomat olivat *haukkuneet* keikan, kun ei ollut lava showta, ja rekvisiittaa yms... ja soittivat mukamas *keski-ikäisille* faneilleen!
itse olen 23v, ja olin vain iloinen, etteivät soittaneet *enempää* niitä *hittejään*
mielestäni, ne ihmiset jotka eivät *diggaa tarpeeksi* aerosmithistä, olisivat halunneet enemmän TURHAA sälää keikalle
faneille riittää, että näkee kaikki bändin jäsenet voimissaan lavalla!
joo keikka oli tosi tosi hyvä oisin toivonu et laulais angelin ja duden mut ei se mitää pääasia on et keikka oli ja en ikinä unohda,hetken kesti tajuta et ne tosiaa on siin laval! :D
täydellinen keikka. aerosmith on rockin kuningas. aivan uskomattoman hyvä keikka. ei mitään rajaa.
Oli ERINOMAINEN keikka, ja saimme vielä ERITTÄIN harvinaisen kappaleen, Think About It, jonka alkua on soitettu viimeksi ehkä Nine Lives kiertueella, sitä ennen erittäin satunnaisesti 79-84 jolloin se oli uusi ja kerran vuonna 90.
Tuo setlist oli muutenkin koko kiertueen paras tähän mennessä, olisimme saattaneet saada Rag Dollin, mutta saimme Back In The Saddlen. Lisäksi tuo Think About It oli ihan spontaani lisäys settiin, sitä ei ollut alunperin suunniteltu soitettavaksi.
Mukavaa kuulla että Steven todalla tykkää Helsingistä, toivottavasti tykkää jatkossakin ja Aerosmith tulee Suomeen uudelleen euroopan kiertueen yhteydessä (ehkä jo ensi vuonna uuden albumin julkaisun jälkeen?).
http://www.aeroforceone.com/index.cfm/pk/view/cd/NAA/cdid/907733/pid/302766
tulivat helsinkiin jo latvian keikan jälkeen heti!!!
hienoa!! eli tiistaina
näin viimeksi Aerosmithin tasan 30 vuotta sitten Tukholmassa. Steven Tyler on ens vuonna 60 vee. Think about it !
Hehkutettu on, vaan kyllä jätti meikäläisen vähän kylmäksi. Crying ja Bruce Willis-biisi kun tulee melkein peräkkäin niin ei siinä edes itku auta, muutenkin meni vähän liikaa Tylerilla siihen catwalkilla keikkumiseen vaikka showmies onkin. Minäkin olin lavan sivulla tosi hyvällä paikalla, mutta jengi vaan istuu paikallaan. Yleisö oli aika flegmaattista (tietysti eturivien porukkaa lukuunottamatta). Kyllä -90 luvun keikat oli parempia, alkaa kuitenkin vissiin jo ikä äijiä painaa.
http://forums.aeroforceone.com/viewtopic.php?t=59922&highlight=finland
katsokaa kuvat!!
nyt olen tosissani kateellinen jollekkin :(
toivotaan että Aerosmith tulee vielä esiintymään Suomeen. Keikka oli jotain niin suurta ja mahtavaa. Olimme koko perheen voimin katsomassa Aerosmithiä.
Tapasin kaikki muut paitsi Joe Perryn. Kaikilta sain nimmarin ja jutella heidän kanssaan. Jokaisen tapasin erikseen, eli eivät olleet liikkeellä toistensa seurassa.
Perjantai-iltana tämä tapahtui ja oli ikimuistoinen ilta todellakin! Kuvaan pääsin Bradin, Stevenin ja Joeyn kanssa ja Tomin kanssa juttelin bassonsoitosta (olen basisti). Kyllä kymmenen vuoden odotus palkittiin ja 200 euron junaliput eivät tuntuneet missään :D
Kiitos Aerosmithille mahtavasta keikasta ja siitä, että heillä oli aikaa faneilleen!