Tupakassahan on kaikenlaisia myrkkyjä, joten se rentoutumiskeinona ei liene mikään järkevin tapa. Jos kuitenkin haluaisi poltella jotain vähemmän vaarallisia yrttejä ihan maun vuoksi ja rentoutuakseen, mitä laillisia vaihtoehtoja on?
Järkevämpää poltettavaa
ja terveellisempää
2465
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
naavaa en tiiä toimiiks se mut voihan sitä kokeilla;) saat ainakin helposti ja halvalla..
tupakkaa vastaan taistellessa, 7/päivä oli ennen vakio, joskus enemmän, nyt olen puolittanu 2-3 per päivä, kyllä se tästä unohtuu kun oikein yritän
http://piippu.com/catalog/index.php?cPath=107_119
polttelin noita ( jauhoin nikotiinipurkkia) kerran röökilakon alussa. Sopivan pehmeä alotus lakolle, ja sitten kun noista ei sitä nikotiinia saa, niin niiden polttaminen (ja siis se polttamisen tapa) vähenee automaattisesti.
Mutta tuosta myrkyllisyydestä, ootko aatellu polttavas jotain ihan muuta tupakkaa, kuin näitä tehdasvalmisteisia ihmekeksintöjä. Nehän lamaannuttaa (satojen lisättyjen kemikaalien takia) keuhkot semmoseen tilaan, että nää myrkyt ei tunnu pahalta. Hyvän tupakan tunnistaa siitä, että se saa yskimään, ts. keuhkot eivät menetä luonnollista puhdistautumisyritystä.