heippa!
Lähdössä ensi tammikuussa Milanoon ensimmäistä kertaa ja nyt jo kaikki hotellit varattuja! apua. tosi aikasin. jäljellä enää 200 eur/yö hotelleja. ja hostellitkin varattu. osaisko joku sanoa miks ne on niin täynnä jo nyt? ajattelin olevani kerrankin ajoissa liikkeellä.
No, suurempaan pulmaan, onko tuo Central station (mihin esim. kuljetukset lentokentiltä tulevat) sama kuin tuo keskus rautatieasema? Central rail station? onko siis joku isompi asema missä on sekä busseja että junia, vai oonko nyt ihan sekaisin?
Hotellia vaan katselisin sieltä läheltä ja muutenkin olisi hyvä tietää, kun bussi kuitenkin sinne jättää.
Kiitos jos joku olis mua viisaampi!
MILANO CENTRAL STATION
9
1991
Vastaukset
- Centrale
Lentokenttäbussi tulee ainakin Malpensan kentältä keskusrautatieasemalle (stazione centrale), mutta juna tulee Lambraten asemalle, josta pääsee metrolla centralenille. Milanossa on myös muita isompia rautatieasemia, kuten Porta Garibaldi, mutta eiköhän ne bussit ainakin suuntaa Centralenille. Milanossa on erittäin hyvät kulkuyhteydet, joten kannattaa sitä hotellia muualtakin katsella, aseman seutukaan ei ole mikään kovin kiva paikka. Hyvää reissua sinulle!
- messuja
ja siksi hotellit usein täynnä ja hinnatkin korkealla messujen aikaan. Olisiko tammikuussa
Milano Moda muotialan messut? - ...
messuja kirjoitti:
ja siksi hotellit usein täynnä ja hinnatkin korkealla messujen aikaan. Olisiko tammikuussa
Milano Moda muotialan messut?Löytyy messupäivät.
Muotimessut helmikuussa. - messuja
... kirjoitti:
Löytyy messupäivät.
Muotimessut helmikuussa.Milano on myös kokouskaupunki. Voi olla että silloin on joku suuri konferenssi?
- on suuria
... kirjoitti:
Löytyy messupäivät.
Muotimessut helmikuussa.tapahtumia. Kuten syyskuussa Formula 1 Monzassa ja silloin ei löydä mistään hotellihuonetta. Hotellit
täynnä myös Sveitsin puolella.
- Nimetön
Kiitos älyttömästi vastauksistanne. Auttoi tosi paljon! =)
Onkohan niillä sitten joku loma tammikuun puolessavälissä? Yleensä vaan olen tottunut että tammikuussa saa aina matkustella "rauhassa" , kun ei ole sesonkiaikaa.- jk01
Kannattaa katsoa esim: www.venere.com
- tiedot
hotelleista tulevat myöhemmin myyntisivustoille. Tilaa löytyy! syksymmällä tiedät enemmän.
Katsele lähiviikkojen tilannetta, näet tarjonnan.
www.venere.com
www.booking.com - kyllä löytyy
tiedot kirjoitti:
hotelleista tulevat myöhemmin myyntisivustoille. Tilaa löytyy! syksymmällä tiedät enemmän.
Katsele lähiviikkojen tilannetta, näet tarjonnan.
www.venere.com
www.booking.comKäypäs katsomassa www.hostelworld.com. Sieltä löytyy paljon hostelleja suht edullisesti, 30 €/yö saa jo ihan siistejä majapaikkoja.
Asuin puoli vuotta Milanon lähellä, ja hostelworldin kautta aina varattiin hostellit kun matkusteltiin ympäri Italiaa.
Jos lentosi menee Malpensan kentälle, niin kannattaa ehdottomasti mennä Malpensa Express-junalla. Matkaan menee n. puoli tuntia, lippuja saa ostettua lentoasemalta tiskiltä, tai automaatista. Malpensa express menee Cadornan juna-asemalle.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 753617
- 622704
- 812657
Hei........
Pelkkä sun näkeminen saa mut hymyilemään pitkin iltaa. Oot niin 🤩😘 Edellinen poistettiin.582428Mitä sanoa pituudeksi näillä mittaustuloksilla?
Jos jossain tarttee ilmoittaa pituus sentin tarkkuudella? Mitattu neljästi virallisesti ja mittaustulokset on olleet 1922363Poliisi: Kymmenhenkinen pohjalaisperhe ollut vuoden kateissa kansainvälinen etsintäkuulutus Poliis
Poliisi: Kymmenhenkinen pohjalaisperhe ollut vuoden kateissa – kansainvälinen etsintäkuulutus Poliisi pyytää yleisön apu2682230- 461953
- 441769
Mä en jaksa suojella sua enää
Oot osa mun tarinaa ja ensirakkaus 🩷🌈 Olisiko niin kauheata, jos muutkin ystävämme tietäisivät? Se on jo niin vanha ”t151501EU:n uusin idea - jatkossa joudut tunnistautumaan kun katsot PORNOA!
"Pornon katsominen muuttuu täysin Euroopan komissio on kehittänyt sovelluksen, jolla internetin käyttäjä voi todistaa p1491428