poikaystävä astui siis tänään armeijan harmaisiin, ensin mielessä kävi että hienoa! saa senkin pois alta.. sitten iski paniikki, poikaystäväni on viimeiset kolme vuotta ollut samalla poikaystävä ja ystävä joka kuuntelee, lohduttaa ja potkii eteenpäin elämässä jos jokin asia ei meinaa sujua.. mitä kun hän onkin yhtäkkiä kauan aikaa poissa? kolmen vuoden sisään ei mahdu kahta peräkkäistä päivää että oltaisiin oltu erossa toisistamme (nyt on varmaankin siis aika jo opetella olemaan). tänään se päivä sitten koitti... iski kamala tyhjyys kun näin mieheni ajavan pois ja tieto siitä että häntä ei nää vähään aikaan sai kyyneleet silmiin. haluaisin siis tietää miten muut ovat pärjänneet kun rakkain ihminen lähtee pitkäksi aikaa pois? ikävä on kova ja päivistä tulee pitkiä... mitä pitäisi tehdä että päivät kuluisivat nopeammin?
kova ikävä
nonnu
5930
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Miunkin kulta lähti tänään. Koville se ottaa mutta pakko kestää. Mun neuvo on että keksit mahdollisimman paljon tekemistä ja tapaat ystäviä niin et ehdi murehtiin niin paljon.. Tsekkaa tämä: http://demi.fi/forum/lue/Inttilesket_ll07_vol13__In_the_army_now/364915/?m=28#m_28
Sun poikaystävällä on tosi piukka urheilijapojan pylly;) hän sai tänään multa toimistossa tosi isoa (32cm) ja hän piti siitä ja sanoi etä ei enää kaipaakaan sinua;)
Oma kulta lähti eilen inttiin ja alussa tuntui, että jes nyt saa omaa aikaa, mutta tää tuntuu ihan kamalalta, kun meidän yhteinen koti on ihan hiljanen. Kaverit sentään tukee, mutta ei nekään koko ajan ehdi mun kanssa olemaan. Yksinäisiä hetkiä tulee ja ne on kaikkein pahimpia, varsinkin eka yö oli aivan kamala.
Jätkä tulee takaisin muuttuneena miehenä.
Itsekään ei huomaa miten joka toinen sana keskustelussa on vittu ja tupakkaa palaa ja viinaa kuluu enemmän kuin koskaan. Sitä paitsi hauskempaa kuin sinun seurassasi hänelle on lähteä vapaa-aikanaankin dokaamaan inttikaverien kanssa.
Pornolehtiä lukiessaan hän huomaa niiden giltsien olevan paljon sinua kauniimpia. Sitä paitsi telttaleireillä hän rupeaa himotsevasti katsomaan kaveriensa perseitä.
Se on kyl niin totta, että intti aikana muuttuu vittumaisemmaksi. Onneks olin vaa sen 9kk ni ei sentää miehet ruvennu kiinnostamaan. Kotipuoles kuitenkin oma giltsi odottamassa. Vittumaista olla suhteessa ku muija vikisee jossakin ja uhkaa kokoajan erolla. Kävi se pari kertaa mielessä et lähen intistä menemääkin, mut aina meni paremmin ku kotipuoles asiat hyvin. Kännykkä yhteys kuitenkin toimi.